Bakıda dörd məktəbdə dərslər dayandırıldı
Bu barədə oxu.az-a Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsindən məlumat verilib.
Məlumatda xatırladılıb ki, “Formula-1” üzrə Azərbaycan Qran-Prisi ilə əlaqədar bir sıra istiqamətlərdə hərəkət məhdudlaşdırılıb.
Həmin yarışların hərəkət sxeminə aid olan və Bakı şəhərinin mərkəzi ərazisində yerləşən T.İsmayılov adına 6 nömrəli məktəb-lisey, 132-134 nömrəli təhsil kompleksi və 23 nömrəli tam orta məktəbin ibtidai sinifləri üzrə 1 - 5 maydakı yaz tətilinin 24 - 30 aprelə keçirilməsi, 5 - 11-ci sinif şagirdlərinin buraxılmış dərs günlərinin növbəti həftələrdə şənbə günləri ilə əvəz olunması qərara alınıb.скачать dle 11.3

В четырех бакинских школах прекращены занятия
Как передаёт Median.Az, об этом oxu.az сказали в отделе по связям с общественностью Управления образования города Баку.
В информации отмечается, что в связи с проведение Гран-при «Формулы 1» ограничено движение автомобилей на ряде направлений.
В связи с этим принято решение о переносе на 24-30 апреля вместо 1-5 мая весенних каникул, предусмотренных для учащихся начальных классов, в школе-лицее №6 имени Т.Исмаилова, образовательном комплексе №132-134 и общеобразовательной школе №23.
Также принято решение после завершения гонок компенсировать пропущенные учащимися 5-11 классов учебные дни за счет субботних дней.скачать dle 11.3