Dövlət Gömrük Komitəsinin yeni sədri kimdir? – DOSYE
Xəbər verdiyimiz kimi, Səfər Mehdiyev Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsinin sədri təyin olunub.
Səfər Mehdiyevin bioqrafiyasını təqdim edir:
Mehdiyev Səfər Məmməd oğlu 1973-cü il martın 17-də Naxçıvan Muxtar Respublikası Babək rayonunun Nehrəm kəndində anadan olub.
1998-ci ildə Türkiyənin Ege Universitetinin Beynəlxalq iqtisadi əlaqələr fakültəsini bitirib. Əmək fəaliyyətinə 1990-cı ildə Naxçıvan MR, Babək rayonu Nehrəm kənd kolxozunda başlayıb.
1999-2004-cü illərdə Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsinin Maliyyə-Tarif və Valyuta Nəzarəti Baş İdarəsinin Gömrük tariflərinin tənzimlənməsi şöbəsinin inspektoru, böyük inspektoru, Gömrük dəyəri şöbəsinin rəisi, həmin Baş İdarənin rəis müavini vəzifələrində çalışıb.
2004-cü ilin fevral ayından 2006-cı ilin fevral ayına qədər Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsi sədrinin müavini vəzifəsində işləyib.
2006-cı ilin fevral ayından Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsi sədrinin birinci müavini vəzifəsində çalışırdı. Gömrük xidməti general-leytenantıdır.

Новый глава Гостаможни: Кто он? – ДОСЬЕ
Мехтиев Сафар Мамед оглы родился 17 марта 1973 года в селе Нехрам Бабекского района Нахчыванской Автономной Республики.
В 1998 году окончил факультет международных экономических отношений турецкого университета EGE. Трудовую деятельность начал в колхозе села Нехрам Бабекского района Нахчыванской АР.
В 1999-2004 гг. работал инспектором и главным инспектором отдела регулирования таможенных тарифов Главного денежно-тарифного и валютного управления, начальником Отдела контроля таможенной стоимости и замначальника Главного управления.
С февраля 2004 года по февраль 2006 года был заместителем председателя Государственного таможенного комитета Азербайджанской Республики.
С февраля 2006 года работал первым заместителем председателя Государственного таможенного комитета Азербайджанской Республики. Генерал-лейтенант таможенной службы.