23.04.2018 17:13 4 505
"2016-cı ilin sonunda istifadəyə verilən Ramana-Maştağa avtomobil yolunda yerli icra strukturlarının biganəliyi nəticəsində yolun asfalt-beton örtüyü sıradan çıxır". Bu barədə Sputnik Azərbaycan-a Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin (AYDA) mətbuat xidmətinin rəhbəri Anar Nəcəfli məlumat verib.
O bildirib ki, yolun tikintisi zamanı səth sularının toplaşdığı ərazidə suyun kənarlaşdırılması üçün xüsusi quyu inşa edilib: "Quyuya yığılan su kütləsi nasos vasitəsi ilə yaxınlıqdan keçən su kanalına axıdılır. Lakin yerli icra strukturlarının biganəliyi nəticəsində yağıntılı havalardan sonra həmin nasos işə salınmır. Nəticədə isə atmosfer yağıntılarından əmələ gələn su kütləsi yolun hərəkət hissəsinə dolur".
"Bu isə həm vətəndaşların rahat gediş-gəlişinə mane olur, həm də tədricən asfalt-beton örtüyünün sıradan çıxmasına gətirib çıxarır. Problemin qısa müddət ərzində aradan qaldırılması üçün aidiyyəti üzrə rəsmi şəkildə müraciət olunub" — -deyə Nəcəfli vurğulayıb.

В Баку из-за халатности госструктур разрушается автомагистраль – ФОТО + ВИДЕО
В результате безразличия и халатности местных исполнительных структур вышло из строя асфальтно-бетонное покрытие на сданной в эксплуатацию в 2016 году автомобильной магистрали Рамана - Маштаги.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на ОАО «Азеравтойол», в ходе строительства дороги на территории скопления грунтовых вод была построена специальная скважина для устранения воды. Скапливаемая в скважине вода стекала с помощью насоса в проходящий рядом канал. Однако в результате безразличия местных исполнительных структур этот насос не запускался после дождливой погоды.
В результате масса воды, образующаяся из атмосферных осадков, собиралась в подвижной части дороги. Это создало препятствия для свободного передвижения граждан и привело к постепенному разрушению асфальтобетонного покрытия.
Для скорейшего устранения этой проблемы было сделано официальное обращение в соответствующие органы.