Abid Şərifov: Xəstəxanada nə işim var?
A.Şərifovun təcili xəstəxanaya yerləşdirildiyi, hazırda kardiologiya şöbəsində müalicə olunduğu bildirilib.
Yayılan informasiyalar haqda oxu.az-a açıqlama verən Abid Şərifov, barəsində yazılanların yalan olduğunu deyib. O bildirib ki, hazırda evdədir və səhhəti normaldır:
“Kim xəstəxanaya yerləşdirilib? Mən? Mənim xəstəxanada nə işim var? Bu yalan məlumatı yayanlara Allah insaf versin. Bəyəm, mənə nə olub ki, xəstələnim və üstəlik, xəstəxanaya da yerləşdirilim?
Əgər, 23 il dövlətin bir vəzifəsində işləmişəmsə və 79 yaşımda cənab prezidentin sərəncamına əsasən, işdən azad edilmişəmsə, bu haqda başqa düşüncələr ola bilər? Hansı ölkədə dövlət məmuru 23 il işləyir? Mən həmişə vicdanla işləmişəm və bundan sonra da vicdanlı olacağam”.
Xatırladaq ki, A.Şərifov ürəyində problem yaranması səbəbindən israildə müalicə olunmuşdu.
Ötən ilin aprel ayında millət vəkili Yevda Abramov onun İsrailin Hayfa şəhərindəki xəstəxanaya yerləşdirildiyini bildirmişdi.
Sabir baş nazir müavini orada əməliyyat olunmuşdu.
Qeyd edək ki, Abid Şərifov prezident İlham Əliyevin aprelin 21-də imzaladığı sərəncamla baş nazirin müavini vəzifəsindən çıxarılıb.скачать dle 11.3

Абид Шарифов: Что я забыл в больнице?!
Как передает Median.Az, согласно распространенной информации, А.Шарифов был срочно госпитализирован и сейчас проходит лечение в кардиологическом отделе.
Сам Абид Шарифов заявил Oxu.Az, что написанное о нем – ложь и что в настоящее время он дома и чувствует себя нормально:
«Кого госпитализировали? Меня? Что я забыл в больнице? Пусть Аллах пошлет этим людям совесть! Что со мной случилось, чтобы меня госпитализировали?
Я 23 года проработал на государственной должности и в 79 лет распоряжением господина президента освобожден от должности, какие тут могут быть еще домыслы? В какой стране госчиновник работает 23 года? Я всегда работал на совесть и не отступлюсь от этого принципа».
Напомним, что А.Шарифов лечился в Израиле из-за проблем с сердцем.
В апреле прошлого года депутат Евда Абрамов заявлял, что А.Шарифов перенес операцию в клинике в Хайфе.
Отметим, что 21 апреля президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение об освобождении Абида Шарифова от должности заместителя премьер-министра.