Nazir: Kommersiya əməliyyatlarında vergidən yayınılır
“Transfer qiymətlərinin müəyyən edilməsi və vergidən yayınma hallarına qarşı tədbirlərin işlənib-hazırlanmasında Azərbaycan Respublikası Vergilər Nazirliyinə dəstək” üzrə Tvinninq layihəsinin açılış mərasimi keçirilib.
Vergilər naziri Mikayıl Cabbarov bu layihənin həyata keçirilməsində göstərdiyi dəstəyə görə Avropa İttifaqının nümayəndələrinə minnətdarlığını bildirib.
Nazir bildirib ki, Vergilər Nazirliyi milli vergi qanunvericiliyinin və vergi inzibatçılığının təkmilləşdirilməsinə xüsusi önəm verir. Eləcə də, bu sahədə mövcud olan qabaqcıl beynəlxalq təcrübənin ölkəmizin vergi sistemində tətbiqinə çalışır:
“Vergi sahəsində aparılan islahatlar əlverişli sahibkarlıq və investisiya mühitinin yaradılması, vergitutmanın optimallaşdırılması, vergi sisteminin daha da təkmilləşdirilməsi məqsədinə xidmət edir.
Kommersiya əməliyyatlarında vergidən yayınma hallarına yol verilməsi risklərinin qarşısının alınması Vergilər Nazirliyinin fəaliyyətində prioritet istiqamətlər sırasındadır”.скачать dle 11.3

Министр рассказал о борьбе с налоговыми «уклонистами»
Состоялась презентация твиннинг-проекта по поддержке Министерства налогов Азербайджанской Республики в определении трансфертных цен и подготовке мер против случаев уклонения от уплаты налогов.
Министр налогов Микаил Джаббаров поблагодарил представителей Евросоюза за оказанную поддержку в реализации данного проекта.
Министр заявил, что Минналогов придает особое значение совершенствованию национального налогового законодательства и налогового администрирования, а также старается внедрить соответствующий передовой мировой опыт в налоговой системе Азербайджана:
«Реформы в налоговой сфере служат созданию благоприятной атмосферы для предпринимательства и инвестиций, оптимизации налогообложения, еще большему усовершенствованию налоговой системы.
Предотвращение рисков уклонения от уплаты налогов в коммерческих операциях - одно из основных приоритетных направлений деятельности Минналогов».скачать dle 11.3