Yanacaqdoldurma məntəqəsinə basqın edənlər tutuldu
Daxili İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, aprelin 16-da gecə saat 03.00 radələrində paytaxtın Xətai rayonu ərazisində yerləşən yanacaqdoldurma məntəqələrindən birinə gələn iki nəfər maskalı şəxs orada operator işləyən üç nəfəri tapançaya oxşar əşya ilə hədələyib, onlardan 867 manat pul alaraq hadisə yerini tərk ediblər.
Məlumat polisə daxil olan kimi dərhal Bakı şəhər Baş Polis İdarəsi və Xətai Rayon Polis İdarəsi əməkdaşlarından ibarət əməliyyat qrupu yaradılıb.
İsti izlərlə həyata keçirilən birgə əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən Bakı şəhər sakinləri - Həsən Mansurov və əvvəllər məhkum olunmuş Bəxtiyar Camalov saxlanılıblar.
Onlardan birinin yaşadığı evə baxış zamanı oradan hadisə vaxtı istifadə etdikləri oyuncaq tapança və maska aşkar edilərək götürülüb.

Задержаны грабители, напавшие на заправку в Баку
Как сообщили в пресс-службе МВД, 16 апреля около 03:00 двое людей в масках пришли на одну из автозаправочных станций в Хатаинском районе Баку и, угрожая трем операторам предметом, похожим на пистолет, забрали у них 867 манатов денег и скрылись.
На основе поступившей информации была создана оперативная группа, состоящая из сотрудников Главного управления полиции города Баку и Управления полиции Хатаинского района.
В результате совместных оперативно-розыскных мероприятий были задержаны подозреваемые в совершении преступления жители Баку – Гасан Мансуров и ранее судимый Бахтияр Джамалов.
В ходе обыска в доме одного из них был обнаружен игрушечный пистолет, используемый во время нападения, и маска.