Bakıda bayram yarmarkaları açılır
Bunu oxu.az-a Bakı şəhər İcra Hakimiyyətinin Xidmət və Ticarət Departamentinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Əlabbas Bağırov deyib.
Onun sözlərinə görə, artıq beş yerdə - “Gənclik”, “Nərimanov”, “28 May”, “İnşaatçılar” və “Koroğlu” metrostansiyalarının yaxınlığında belə çadırlar quraşdırılır:
“Yaxın günlərdə daha beş yerdə bayram yarmarkaları üçün çadırların quraşdırılması nəzərdə tutulur”.
Ə.Bağırov bildirib ki, yarmarkaların təşkil edilməsində məqsəd bayramqabağı paytaxtda qiymət artımının qarşısını almaq və küçə ticarətini həmin yarmarkalara cəlb etməkdir.
O vurğulayıb ki, yarmarkalarda Novruz bayramına aid meyvə, tərəvəz və məhsulların satışı gözlənilir.

В Баку открываются праздничные ярмарки
Как передаёт Median.Az, об этом oxu.az сказал глава пресс-службы Департамента торговли и обслуживания Исполнительной власти города Баку Алиаббас Багиров.
По его словам, в пяти местах – возле станций метро «Гянджлик», «Нариманов», «28 Мая», «Иншаатчылар» и «Кероглу» уже устанавливают палатки:
«В ближайшие дни планируется установить палатки еще в пяти местах».
По словам А.Багирова – цель организации ярмарок – предотвратить рост цен в столице в преддверии праздников и привлечь уличных торговцев к ярмаркам.
Он подчеркнул, что на ярмарках будут продавать фрукты, овощи и другую продукцию, которую обычно люди покупают на праздник Новруз.