Xoşqədəm transseksualı məhkəməyə verir
Tanınmış aparıcı Xoşqədəm Hidayətqızı “Instagram”da onu tənqid edən Nura Paşayeva adlı transseksualı məhkəməyə verib.
Baxşəliyeva bu barədə status yazıb:
“Bunun üçün trans olmaq xoşbəxtlikmiş. Axtarırıq, kimin bu şəxslə bağla məlumatı varsa, yazsın. İndi bunun yeni fotolarını da paylaşacam. Onun sponsorunun şəklini də tapıb, arvadına-uşağına deyəcəm”.
Eyni zamanda, aparıcı ötən gün proqramında deyib ki, onu təhqir edənlər qanun qarşısında cavab verəcək:
“Bu günə kimi yazılan heç bir tənqidi şərhlərə fikir verməmişəm. Amma bundan sonra belə olmayacaq. Bir kəlmə təhqir yazan adamı belə bağışlamayacam. Onu məhkəmədə diz çökdürəcəm.
Üç oğul böyüdürəm. Məni, üzümü, ayağımı, apardığım verilişi sevməyə bilərsən. Amma ixtiyarınız yoxdur ki, oğlumun başını aşağı edəcək sözlər yazasınız”.
Qeyd edək ki, Nura Paşayeva adlı istifadəçi sosial şəbəkələrdə Xoşqədəmin kişiyə oxşadığını yazıb./oxu.azскачать dle 11.3

Известная телеведущая будет судиться с транссексуалом
Известная телеведущая Хошгедем Хидаятгызы (Бахшалиева) подала в суд на транссексуала по имени Нура Пашаева, оскорбившего ее в Instagram.
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, телеведущая написала статус об этом:
«Оказывается ,он счастлив, что он транс. Если кто-то знает про него, пусть напишет. Я выложу его новые снимки. Я даже найду фото его спонсора и покажу жене и детям».
Также в эфире вчерашней передачи ведущая предупредила, что оскорбившие ее будут отвечать перед законом:
«До сегодняшнего дня я игнорировала оскорбительные комментарии. Но отныне так не будет. За любое оскорбление я заставлю обидчика встать на колени в суде.
Я мать троих сыновей. Вы можете не любить мое лицо, ноги, или передачу, которую я веду. Но вы не имеете права заставлять моего сына чувствовать себя униженным».
Отметим, что пользователь по имени Нура Пашаева написал в соцсетях, что Хошгедем похожа на мужчину.скачать dle 11.3