Dünya çempionunun qətli: Allahverənov ittihamla razı deyil
Pauerliftinq üzrə dünya və Avropa çempionu Andrey Draçyovu qətlə yetirməkdə şübhəli bilinən Anar Allahverənov məhkəmənin ilk iclasında qətli törətmədiyini, sadəcə, dalaşdığını bildirib.
Oxu.Az “RİA Novosti”yə istinadən xəbər verir ki, bu barədə onun vəkili Konstantin Lısenko mətbuata açıqlama verib.
Xabarov Diyar Məhkəməsi bu gündən etibarən Andrey Draçyovun qətli ilə bağlı cinayət işinin mahiyyəti üzrə baxılmasına başlayıb.
Bundan əvvəl yayılan xəbərə görə, 20 avqust 2017-ci ildə Xabarovskda kafelərin birinin qarşısında Andrey Draçyovla təqsirləndirilən şəxs Anar Allahverənov arasında dava düşüb.
Aldığı xəsarətlərin ağırlığından idmançı xəstəxanada dünyasını dəyişib. Dələduzluq məqsədilə adam öldürmədə ittiham olunan Allahverən hadisədən bir ay sonra hüquq-mühafizə orqanlarına təslim olub.
“İlk məhkəmə iclasında müdafiə etdiyim Anar Allahverənov qətli törətmədiyini bildirib. Bu ədavət zəminində düşən adi bir dava olub”, – deyə Lısenko iclasda elan olunan fasilə zamanı bildirib.
Artıq iclasda bir şahiddən ifadə alındığı bildirilir.
Bu arada, Draçyov ailəsinin vəkili isə məhkəmədə cinayət hallarının araşdırılmasına başlandığını bildirib.
Dövlət ittihamçısı iclasa iki şahid dəvət edib. Məhkəmə iclasının axşam saatlarına kimi davam edəcəyi bildirilir.скачать dle 11.3

Убийство чемпиона мира: Аллахверанов не согласился с обвинением
Анар Аллахверанов, обвиняемый в убийстве чемпиона мира и Европы по пауэрлифтингу Андрея Драчева, на первом заседании суда заявил, что дрался, но не совершал убийство.
Как передает Median.Az, об этом сообщил РИА Новости его адвокат Константин Лысенко.
Хабаровский краевой суд в четверг приступил к рассмотрению по существу дела об убийстве Андрея Драчева.
Ранее сообщалось, что 20 августа 2017 года у кафе в Хабаровске между Андреем Драчевым и обвиняемым Анаром Аллахверановым произошла драка. От полученных травм спортсмен скончался в больнице. Аллахверанов, который обвиняется в убийстве из хулиганских побуждений, сдался следствию спустя месяц после происшествия.
«На первом заседании суда мой подзащитный Анар Аллахверанов заявил, что не совершал убийство. Это была обычная драка на почве неприязни», - сообщил Лысенко в перерыве заседания.
Он уточнил, что на первой части слушаний по делу допрошен один свидетель.
В свою очередь адвокат семьи Драчевых Евгений Шевцов сообщил, что в суде приступили к рассмотрению обстоятельств дела. Сторона обвинения пригласила в суд своих свидетелей. Заседание продлится до вечера.скачать dle 11.3