Bakıda gizli şəkildə psixatrop maddələr satan aptek müdiri saxlanılıb
Bakının Nəsimi rayonu ərazisində gizli şəkildə psixatrop maddələrin satıldığı aptekin müdiri saxlanılıb.
“Report” xəbər verir ki, əməliyyat Bakı şəhər sakininin faktla bağlı Bakı Şəhər Prokurorluğu və Səhiyyə Nazirliyinə müraciəti əsasında aparılıb.
Paytaxt sakini müraciətində bildirib ki, Nəsimi rayonu, Asif Məhərrəmov küçəsi 11 ünvanında yerləşən "Çinar farm" adı altında fəaliyyət göstərən aptekdə güclü təsirə malik psixatrop maddələr satılır.
Səhiyyə Nazirliyi və Bakı Şəhər Prokurorluğunun əməkdaşları tərəfindən həyata keçirilmiş tədbirlər zamanı sözügedən ünvandakı "Çinar farm" aptekinin sahibi Qasımov Natiq İdris oğlu güclü təsirə malik psixatrop maddələrin satışında şübhəli bilinərək saxlanılıb.
Faktla əlaqədar Cinayət Məcəlləsənin 308.2 və 240.3.2 ci maddələri üzrə cinayət işi başlanılıb.
Bir müddət əvvəl həmin aptekdə güclü təsir edən maddələrin satılmasına dair KİV-də məlumat yayılıb.скачать dle 11.3

В Баку задержали владельца метадоновой аптеки
На территории Насиминского района Баку был задержан заведующий аптекой, где тайно продавали психотропные вещества.
Как передаёт Median.Az со ссылкой на Report, операция была проведена на основании соответствующего обращения жителя столицы в Бакинскую городскую прокуратуру и Министерство здравоохранения республики.
В обращении значится, что в Насиминском районе, по улице Асифа Магеррамова, 11, в действующей аптеке под названием "Чинар Фарм" нелегально продаются сильнодействующие психотропные препараты.
В ходе мероприятий, совместно осуществленных сотрудниками Бакинской городской прокуратуры и Министерства здравоохранения, владелец аптеки "Чинар Фарм", Натиг Гасымов Идрис оглу, был задержан по подозрению в сбыте указанных веществ.
В отношении него возбуждено уголовное дело по статьям 308.2 и 240.3.2 УК АР.
Отметим, что некоторое время назад в СМИ появилась информация о фактах противозаконной деятельности в работе названной аптеки.скачать dle 11.3