Azərbaycanda rusiyalı alim itkin düşüb
Azərbaycanda Rusiya Elmlər Akademiyasının Astronomiya institutunun əməkdaşı, Rusiya vətəndaşı Dmitriy Çulkov itkin düşüb.
Bu barədə oxu.az-a gənc alimin yaxınları məlumat veriblər.
Bildirilir ki, Çulkov yanvarın 3-də Gəncəyə gəlib və mehmanxanaların birində qalıb. Evin sahibi yanvarın 5-də qonağın Göygöl seyrinə yollandığını qeyd edib. O, Çulkova gölə taksi ilə getməyi məsləhət görsə də, sonuncu, piyada yola düşüb və bir daha geri qayıtmayıb.
Bundan sonra D. Çulkov telefon zənglərinə cavab verməyib, internetə çıxmayıb.
“Anasına dedi ki, bir həftəlik gedirəm, iki gündən sonra onunla əlaqə kəsildi” – deyə Rusiya Elmlər Akademiyasının Astronomiya institutunda olan mənbə bildirib.
Çulkov Azərbaycanı artıq yanvarın 10-da tərk etməli idi. Ancaq aviaşirkət onun təyyarəyə minmədiyini bildirib. Hal-hazırda rusiyalı alimin axtarışlarını onun həmkarları və qohumları aparır.скачать dle 11.3

13.01.2018 14:03 4 093
По имеющейся информации, Чулков прилетел в Гянджу 3 января и остановился в городе в частной гостинице. Со слов хозяина дома известно, что 5 января гость отправился смотреть озеро Гёйгёль. Он советовал Чулкову отправиться к озеру на такси, но тот отправился пешком и не вернулся. После этого Дмитрий Чулков не выходил в интернет и не отвечал на телефонные звонки.
«Матери он сказал, что уехал на неделю, через два дня с ним пропала связь», - рассказал источник в ИНАСАН.
Вылететь из Азербайджана Чулков должен был 10 января, однако в авиакомпании сообщили, что на самолет он не садился. В настоящее время поиски россиянина ведут его коллеги и родные.скачать dle 11.3