Amaşov: “Cümhuriyyəti İli” Sərəncamı bütövlük və həmrəylik çağırışımızdır
Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti yaşadığımız coğrafiyada azərbaycanlı varlığının təntənəsi, əbədiyyat simvolu, tariximizi bu günümüzlə birləşdirən, gələcəyimizə körpü salan son dərəcə böyük dəyərdir.
Bunu millət vəkili, Azərbaycan Mətbuat Şurasının (AMŞ) sədri Əflatun Amaşov deyib.
O qeyd edib ki, Azərbaycan prezidenti İlham Əliyevin 2018-ci ilin ölkəmizdə “Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti ili” elan edilməsnə dair Sərəncamı bu dəyərə ehtiramın bariz nümunəsi, dövlətçilik ənənələrimizə sadiqlik ruhunun mühüm göstəricisidir.
“Bu Sərəncam birlik, bütövlük və həmrəylik çağırışımızdır. Uca Tanrı Cümhuriyyət ilimizi xalqımız və dövlətimiz üçün düşərli eləsin. Cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə dövlətimiz və xalqımız hər zaman var olsun!”, – deyə millət vəkili sözlərinə əlavə edib.скачать dle 11.3

Амашов: «Год АДР» – призыв к единству и солидарности
Азербайджанская Демократическая Республика – это торжество азербайджанского бытия, символ вечности, объединяющий нашу историю с сегодняшним днем и прокладывающий мост в будущее.
Об этом сказал председатель Совета прессы, депутат Афлатун Амашов.
Он отметил, что распоряжение президента Ильхама Алиева об объявлении 2018 года «Годом Азербайджанской Демократической Республики» - наглядный пример почтения к этой ценности, важный показатель духа приверженности к традициям азербайджанской государственности.
«Это распоряжение – призыв к единству, целостности и солидарности. Пусть Год Республики будет удачным для нашего народа и государства. Да здравствует наше государство и народ под руководством президента Ильхама Алиева!», - добавил депутат.скачать dle 11.3