10.01.2018 12:42 21 189
xəbər verir ki, “Report” özəl mənbələrə istinadən işdən azad edilən bəzi şəxslərin adlarını dəqiqləşdirə bilib.
Tutduqları vəzifədən azad edilən şəxslərin qısa siyahısını təqdim edirik:
1) Əfəndiyev Rahim Veys oğlu - Nazirin müşaviri,
2) Seyfullayev Qüdrət Vəkil oğlu - Nazirin müşaviri,
3) Məmmədov Əflatun Məsim oğlu - Nazirin müşaviri,
4) Əhmədov İlqar İsmayıl oğlu - Nazirin müşaviri – Əlaqələndirmə və idarəetmə departamentinin baş direktoru,
5) Abdullayev Natiq Faiq oğlu - Aparat rəhbərinin müavini,
6) Balaqadaşov Məhəmməd Müslüm oğlu - Maliyyə və təminat departamentinin baş direktorunun müavini,
7) Rəsul-Əsl Əhmədağa Qafur oğlu - Vergi ödəyicilərinə xidmət və şəffaf vergi partnyorluğu departamentinin baş direktorunun müavini,
8) Cəfərov Nəsimi Əsgər oğlu - Əlaqələndirmə və idarəetmə departamentinin baş direktorunun müavini,
9) Abasəliyev İlham Yaşar oğlu - Ərazi vergi orqanları ilə iş departamentinin baş direktorunun müavini,
10) Miriyev Famil Fail oğlu - Əlaqələndirmə və idarəetmə departamentinin Əlaqələndirmə və idarəetmə idarəsinin direktoru, Vergilər Nazirliyi yanında Milli Gəlirlər Departamenti,
11) Axundov Akif Səadi oğlu - Departamentin baş direktorunun müavini,
12) Verdiyev Mübariz Hüseyn oğlu - Departamentin İqtisadi təhlil idarəsinin 1-ci şöbəsinin rəhbəri,
13) Bayramlı Fərid Mahmud oğlu - Departamentin İri vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin Vergi öhdəliklərinin icrasına nəzarət şöbəsinin 1-ci bölməsinin böyük dövlət vergi müfəttişi, Vergilər Nazirliyi yanında Bakı şəhəri Lokal Gəlirlər Departamenti,
14) Qurbanov Raqif Qurban oğlu - Departamentin baş direktorunun birinci müavini,
15) Süleymanov Rasim Ramiz oğlu - Departamentin baş direktorunun müavini,
16) Rzayev Vüqar Vaqif oğlu - Departamentin baş direktorunun müavini,
17) Məmmədzadə Nicat Tahir oğlu - Departamentin Apellyasiya İdarəsinin 2-ci şöbəsinin böyük dövlət vergi müfəttişi,
18) Hacıyev Tural Xəlil oğlu - Departamentin Bəyannamələr İdarəsinin 4-cü şöbəsinin rəhbəri,
19) Hüseynov Azər Əskər oğlu - Departamentin Digər xidmət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
20) Əfəndiyev Mahmud Seyfəddin oğlu - Departamentin Digər xidmət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
21) Bədəlov Eldar Mülküm oğlu - Departamentin Maliyyə, sığorta və xidmət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
22) Məmmədov Namiq İbiş oğlu - Departamentin Maliyyə, sığorta və xidmət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
23) Qasımov Əbülfəs Natiq oğlu - Departamentin Maliyyə, sığorta və xidmət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin Vergi öhdəliyinin icrasına nəzarət şöbəsinin 2-ci bölməsinin rəhbəri,
24) Rzayev Hünər Yaşar oğlu - Departamentin Maliyyə, sığorta və xidmət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin Vergi öhdəliyinin icrasına nəzarət şöbəsinin 2-ci bölməsinin dövlət vergi müfəttişi,
25) Əmiraslanov Mübariz Rəhman oğlu - Departamentin Ticarət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
26) Tarquliyev Qabil Cəfər oğlu - Departamentin Ticarət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
27) Quliyev Ceyhun Firəddin oğlu - Departamentin Ticarət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
28) Cəfərov Nail İslam oğlu - Departamentin Ticarət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin Vergi qanunvericiliyinin icrasına nəzarət şöbəsinin rəhbəri,
29) Quliyev Murad Yavər oğlu - Departamentin Ticarət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin Vergi qanunvericiliyinin icrasına nəzarət şöbəsinin rəhbərinin müavini,
30) Əsədov Bəhram Rafiq oğlu - Departamentin Ticarət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin Vergi qanunvericiliyinin icrasına nəzarət şöbəsinin rəhbərinin müavini,
31) Muradov İlqar Heydər oğlu - Departamentin Ticarət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin Vergi qanunvericiliyinin icrasına nəzarət şöbəsinin baş dövlət vergi müfəttişi,
32) Cahangirov Nazim Sucəddin oğlu - Departamentin Ticarət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin Vergi qanunvericiliyinin icrasına nəzarət şöbəsinin böyük dövlət vergi müfəttişi,
33) Abbasov Eldar Əvəz oğlu - Departamentin Tikinti fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
34) Şahbazov Taryel Tapdıq oğlu - Departamentin Tikinti fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
35) Həsənzadə Elxan Tofiq oğlu - Departamentin Tikinti fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
36) Zeynalov Raul Süleyman oğlu - Departamentin Tikinti fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
37) Baxşəliyev Kəmaləddin Məcid oğlu - Departamentin Tikinti fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
38) Qurbanov Azər Şahvələd oğlu - Departamentin Tikinti fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin Vergi qanunvericiliyinin icrasına nəzarət şöbəsinin dövlət vergi müfəttişi,
39) Abdullayev Çingiz Şaban oğlu - Departamentin Tikinti fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin Vergi qanunvericiliyinin icrasına nəzarət şöbəsinin dövlət vergi müfəttişi,
40) Ağayev Allahverən Əliqulu oğlu - Departamentin Tikinti fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin Vergi qanunvericiliyinin icrasına nəzarət şöbəsinin dövlət vergi müfəttişi,
41) Zeynalov Fuad Məhəmməd oğlu - Departamentin Tikinti fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin Vergi qanunvericiliyinin icrasına nəzarət şöbəsinin dövlət vergi müfəttişi,
42) Rzayev Elçin Siyavuş oğlu - Departamentin İstehsal fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
43) Poluxov Fəxrəddin Polux oğlu - Departamentin İstehsal fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
44) Quliyev Fəhrad Mikayıl oğlu - Departamentin İstehsal fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
45) Süleymanov Elyar Salman oğlu - Departamentin İstehsal fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
46) Abbasov Abbas Qoşunalı oğlu - Departamentin İstehsal fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini, Vergilər Nazirliyi yanında Bakı şəhəri Kiçik Sahibkarlıqla İş Departamenti,
47) Qasımov İsrafil Məmməd oğlu - Departamentin baş direktorunun müavini,
48) Abdullayev Kəramət Həsən oğlu - Departamentin Ticarət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
49) Mustafayev Zaur Zəki oğlu - Departamentin Tikinti fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
50) Axundov Rauf Tofiq oğlu - Departamentin Tikinti fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
51) Axundov Rəzzaq Fəttah oğlu - Departamentin Tikinti fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin Bəyannamələrin və risklərin təhlili şöbəsinin rəhbəri,
52) Mehdizadə Azər Ədalət oğlu - Departamentin Tikinti fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin Vergi öhdəliklərinin icrasına nəzarət şöbəsinin rəhbəri,
53) Məlikli Cəmil Güləhməd oğlu - Departamentin Vergi ödəyicilərinə xidmət və uçot idarəsinin direktorunun müavini,
54) Hacıyev Elşad Cavanşir oğlu - Departamentin Vergi ödəyicilərinə xidmət və uçot idarəsinin direktorunun müavini,
55) Aslanov Firdovsi Qubad oğlu - Departamentin Vergi ödəyicilərinə xidmət və uçot idarəsinin direktorunun müavini,
56) İmanov Yaqub Şaban oğlu - Departamentin Vergi ödəyicilərinə xidmət və uçot idarəsinin direktorunun müavini,
57) Mahmudov Turac Müzəffər oğlu - Departamentin Vergi ödəyicilərinə xidmət və uçot idarəsinin direktorunun müavini,
58) Muradzadə Asif Sevindik oğlu - Departamentin Vergi ödəyicilərinə xidmət və uçot idarəsinin direktorunun müavini,
59) Cahangirov Asif Əbülfət oğlu - Departamentin Vergi ödəyicilərinə xidmət və uçot idarəsinin direktorunun müavini,
60) Xanməmmədov Emil Məmməd oğlu - Departamentin Xidmət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktoru,
61) Xubanov Ravil Ziyəddin oğlu - Departamentin Xidmət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
62) Əhmədov Yavər Ziyafər oğlu - Departamentin Xidmət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
63) Kələntərli Elgüc Asif oğlu - Departamentin Xidmət fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini,
64) Bəkirov Haley Əhməd oğlu - Departamentin İstehsal fəaliyyəti ilə məşğul olan vergi ödəyiciləri ilə iş idarəsinin direktorunun müavini.
Qeyd edək ki, sərəncama göndərilən vergi işçilərindən Qabil Tarquliyev Diaspora ilə İş üzrə Dövlət Komitəsi sədri Nazim İbrahimovun bacısı oğlu, Fəxrəddin Poluxov Azərbaycanın Cənubi Afrika Respublikası, Anqola, Mozambik, Svazilend və Zimbabvedəki səfiri Elxan Poluxovun qardaşı, Abbas Abbasov Daxili İşlər Nazirliyi Baş Kadrlar İdarəsinin rəisi, polis general-mayoru Rafiq Abbasovun qardaşı, Azər Hüseynov Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Baş İctimai Təhlükəsizlik İdarəsinin rəisi, polis general-mayoru Cavanşir Məmmədovun kürəkəni, Nəsimi Cəfərov İsmayıllı rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Mirdaməd Sadıqovun kürəkəni, Famil Miriyev Şəmkir rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Alimpaşa Məmmədovun bibisi oğlu, Kəmaləddin Baxşəliyev, Çingiz Abdullayev, Turac Mahmudov, Raqif Qurbanov və Firdovsi Aslanov keçmiş vergilər naziri Fazil Məmmədovun tələbə yoldaşları, Rahim Əfəndiyev və Qüdrət Seyfullayev eks nazirin yaxın dostu, ölkə daxilində və xaricində olan biznesini idarə edən əsas şəxslərdəndir.скачать dle 11.3

со ссылкой на Report представляет полный список уволенных:
4) Ахмедов Ильгар Исмаил оглы – советник министра, гендиректор департамента координирования и управления
5) Абдуллаев Натиг Фаиг оглы – заместитель руководителя Аппарата
6) Балагадашов Мухаммед Муслим оглы – заместитель гендиректора департамента финансов и обеспечения
7) Расул-Асл Ахмедага Гафур оглы – заместитель гендиректора департамента услуг налогоплательщикам и прозрачного налогового партнерства
8) Джафаров Насими Аскер оглы – заместитель гендиректора департамента координирования и управления
9) Абасалиев Ильхам Яшар оглы – заместитель гендиректора департамента по работе с территориальными налоговыми органами
10) Мириев Фамиль Фаиль оглы – директор управления координирования и управления департамента координирования и управления, департамент национальных доходов при министерстве налогов
11) Ахундов Акиф Саади оглы – заместитель гендиректора департамента
12) Вердиев Мубариз Гусейн оглы – руководитель 1-го отдела управления экономического анализа департамента
13) Байрамлы Фарид Махмуд оглы – старший государственный налоговый инспектор 1-го отделения отдела контроля за исполнением налоговых обязательств управления работы с крупными налогоплательщиками департамента. Департамент локальных доходов г.Баку при Минналогов
14) Гурбанов Рагиф Гурбан оглы – первый заместитель гендиректора департамента
15) Сулейманов Расим Рамиз оглы – заместитель гендиректора департамента
16) Рзаев Вугар Вагиф оглы - заместитель гендиректора департамента
17) Мамедзаде Ниджат Таир оглы – старший государственный налоговый инспектор 2-го отдела управления апелляции департамента
18) Гаджиев Турал Халил оглы – руководитель 4-го отдела управления деклараций департамента
19) Гусейнов Азер Аскер оглы – заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающихся другой служебной деятельностью
20) Эфендиев Махмуд Сейфеддин оглы – заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающихся другой служебной деятельностью
21) Бадалов Эльдар Мюлькюм оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися финансовой, страховой и служебной деятельностью
22) Мамедов Намиг Ибиш оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися финансовой, страховой и служебной деятельностью
23) Гасымов Абульфаз Натиг оглы – руководитель 2-го отделения отдела контроля за исполнением налоговых обязательств управления по работе с налогоплательщиками, занимающимися финансовой, страховой и служебной деятельностью
24) Рзаев Хунар Яшар оглы - старший налоговый инспектор 2-го отделения отдела контроля за исполнением налоговых обязательств управления по работе с налогоплательщиками, занимающимися финансовой, страховой и служебной деятельностью
25) Амирасланов Мубариз Рахман оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися торговой деятельностью
26) Таргулиев Габиль Джафар оглы – заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися торговой деятельностью
27) Гулиев Джейхун Фираддин оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися торговой деятельностью
28) Джафаров Наиль Ислам оглы - руководитель отдела контроля за исполнением налоговых обязательств управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися торговой деятельностью
29) Гулиев Мурад Явер оглы – заместитель руководителя отдела контроля за исполнением налоговых обязательств управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися торговой деятельностью
30) Асадов Бахрам Рафиг оглы - заместитель руководителя отдела контроля за исполнением налоговых обязательств управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися торговой деятельностью
31) Мурадов Ильгар Гейдар оглы – старший государственный налоговый инспектор отдела по выполнению налогового законодательства управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися строительной деятельностью
32) Джахангиров Назим Суджеддин оглы - старший государственный налоговый инспектор отдела по выполнению налогового законодательства управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися строительной деятельностью
33) Аббасов Эльдар Аваз оглы – заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися строительной деятельностью
34) Шахбазов Тариэль Тапдыг оглы – заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися строительной деятельностью
35) Гасанзаде Эльхан Тофиг оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися строительной деятельностью
36) Зейналов Рауль Сулейман оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися строительной деятельностью
37) Бахшалиев Кемаледдин Меджид оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися строительной деятельностью
38) Гурбанов Азер Шахвалад оглы - государственный налоговый инспектор отдела контроля за исполнением налогового законодательства управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися строительной деятельностью
39) Абдуллаев Чингиз Шабан оглы - государственный налоговый инспектор отдела контроля за исполнением налоговых обязательств управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися строительной деятельностью
40) Агаев Аллахверен Алигулу оглы - государственный налоговый инспектор отдела контроля за исполнением налоговых обязательств управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися строительной деятельностью
41) Зейналов Фуад Мухаммед оглы - государственный налоговый инспектор отдела контроля за исполнением налоговых обязательств управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися строительной деятельностью
42) Рзаев Эльчин Сиявуш оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися производственной деятельностью,
43) Полухов Фахраддин Полух оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися производственной деятельностью,
44) Гулиев Фахрад Микаил оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися производственной деятельностью,
45) Сулейманов Эльяр Салман оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися производственной деятельностью
46) Аббасов Аббас Гошуналы оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися производственной деятельностью, Департамент по работе с малым предпринимательством города Баку при Минналогов
47) Гасымов Исрафил Мамед оглы– заместитель гендиректора департамента
48) Абдуллаев Карамат Гасан оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися строительной деятельностью
49) Мустафаев Заур Заки оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися строительной деятельностью
50) Ахундов Рауф Тофиг оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися строительной деятельностью
51) Ахундов Раззаг Фаттах оглы - руководитель отдела деклараций и анализа рисков управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися строительной деятельностью
52) Мехдизаде Азер Адалят оглы - руководитель отдела контроля за исполнением налоговых обязательств управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися строительной деятельностью
53) Маликли Джамиль Гюльахмед оглы - заместитель директора департамента управления обслуживания налогоплательщиков и учета,
54) Гаджиев Эльшад Джаваншир оглы - заместитель директора департамента управления обслуживания налогоплательщиков и учета,
55) Асланов Фирдоуси Губад оглы - заместитель директора департамента управления обслуживания налогоплательщиков и учета
56) Иманов Ягуб Шабан оглы - заместитель директора департамента управления обслуживания налогоплательщиков и учета
57) Махмудов Турадж Музаффар оглы - заместитель директора департамента управления обслуживания налогоплательщиков и учета
58) Мурадзаде Асиф Севиндик оглы - заместитель директора департамента управления обслуживания налогоплательщиков и учета
59) Джахангиров Асиф Абульфат оглы – заместитель директора департамента управления обслуживания налогоплательщиков и учета
60) Ханмамедов Эмиль Мамед оглы - директор управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися служебной деятельностью
61) Хубанов Равиль Зияддин оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися служебной деятельностью
62) Ахмедов Явер Зияфер оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися служебной деятельностью
63) Калантарлы Эльгюдж Асиф оглы - заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися служебной деятельностью
64) Бакиров Халей Ахмед оглы – заместитель директора управления департамента по работе с налогоплательщиками, занимающимися производственной деятельностью
Отметим, что из отправленных в распоряжение работников министерства Габиль Таргулиев приходится племянником председателю Госкомитета по работе с диаспорой Назиму Ибрагимову, Фахраддин Полухов – брат посла Азербайджана в ЮАР, Анголе, Мозамбике, Свазиленде и Зимбабве Эльхана Полухова, Аббас Аббасов – брат начальника Главного кадрового управления МВД, генерал-майора полиции Рафига Аббасова, Азер Гусейнов – зять начальника Главного управления общественной безопасности МВД, генерал-майора полиции Джаваншира Мамедова, Насими Джафаров – зять главы Исполнительной власти Исмаиллинского района Мирдамеда Садыгова, Фамиль Мириев – двоюродный брат главы Исполнительной власти Шамкирского района Фамиля Алимпаши Мамедова, Кямаледдин Бахшалиев, Чингиз Абдуллаев, Турадж Махмудов, Рагиф Гурбанов и Фирдоуси Асланов – однокурсники бывшего министра налогов Фазиля Мамедова, Рагим Эфендиев и Гюдрет Сейфуллаев – близкие друзья экс-министра, управляющие его бизнесом в стране и за ее пределами.скачать dle 11.3