Moskvada Azərbaycan səfirliyinin qonaq evinin qarşısındakı təxribatın GÖRÜNTÜLƏRİ (Video)
Moskvada avqustun 27-də günorta radələrində Azərbaycanın Rusiyadakı səfirliyinin qonaq evi qarşısındakı təxribatın videogörüntüsü yayılıb.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, naməlum şəxslər tərəfindən Azərbaycan əleyhinə təxribat xarakterli şəkillər yerləşdirilib.
Qeyd edək ki, hadisə ilə bağlı Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyi etiraz bəyanatı yayaraq Rusiya Federasiyasının aidiyyəti qurumlarından bu kimi təxribatçı əməllərə lazımi hüquqi qiymət verməyə, insidentin hərtərəfli araşdırılmasını təmin etməyə və bu cür halların təkrarlanmasının qarşısını almaq üçün zəruri tədbirlər görməyə çağırıb.

27.08.2026 16:39 276
В распоряжении Report оказались видеокадры провокации, совершенной 27 августа у гостевого дома посольства Азербайджана в Москве.
Инцидент произошел около полудня. Согласно видеозаписям, неизвестные разместили плакаты провокационного характера.
Ранее Министерство иностранных дел Азербайджана выступило с заявлением, в котором решительно осудило антиазербайджанскую провокацию. Ведомство призвало соответствующие структуры России дать необходимую правовую оценку провокационным действиям, обеспечить всестороннее расследование инцидента и принять меры для недопущения подобных случаев в будущем.