Kərim Vəliyev Pakistan nümayəndə heyəti ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının müdafiə nazirinin birinci müavini - Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi general-polkovnik Kərim Vəliyev ölkəmizdə səfərdə olan Pakistan İslam Respublikasının Müdafiə Qüvvələri Qərargahının Xarici Hərbi Əməkdaşlıq Baş İdarəsinin rəisi general-mayor Məhəmməd İmran Xan Babarın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Bildirilib ki, görüşdə ölkələrimiz arasında münasibətlərin dostluq və qardaşlığa söykəndiyini qeyd edən general-polkovnik K.Vəliyev strateji tərəfdaşlığımızın hazırkı vəziyyətindən məmnunluq ifadə edib.
Baş Qərargah rəisi müdafiə qurumlarımızın rəhbər heyətləri arasında həyata keçirilən mütəmadi görüşlərin hərbi əlaqələrimizə yeni dinamika və məzmun qatdığını qeyd edib.
Səmimi qəbula və göstərilən qonaqpərvərliyə görə minnətdarlığını bildirən general-mayor M.İ.X.Babar qarşılıqlı görüşlərin ölkələrimizin ikitərəfli hərbi əməkdaşlığına müsbət töhfələr verdiyini bildirib.
Tərəflər, həmçinin hərbi təhsil, hərbi-texniki, birgə təlimlər və qarşılıqlı maraq doğuran bir sıra digər məsələlər barədə ətraflı fikir mübadiləsi aparıblar.

Начальник генштаба азербайджанской армии встретился с пакистанской делегацией
Первый заместитель министра обороны Азербайджанской Республики (АР) - начальник Генерального штаба азербайджанской армии генерал-полковник Керим Велиев встретился с находящейся с визитом в нашей стране делегацией, возглавляемой начальником Главного управления внешнего военного сотрудничества Штаба сил обороны Исламской Республики Пакистан генерал-майором Мухаммедом Имраном Ханом Бабаром.
В ходе встречи генерал-полковник Керим Велиев отметил, что отношения между нашими странами основаны на дружбе и братстве, и выразил удовлетворение текущим состоянием стратегического партнёрства.
Начальник генштаба подчеркнул, что регулярные встречи между руководящими составами оборонных ведомств наших стран придают новую динамику развитию военных связей.
Выразив благодарность за тёплый приём и оказанное гостеприимство, генерал-майор Мухаммед Имран Хан Бабар отметил, что взаимные встречи вносят положительный вклад в развитие двустороннего военного сотрудничества между нашими странами.
Стороны также провели обстоятельный обмен мнениями по вопросам военного образования, военно-технического сотрудничества, проведения совместных учений, а также по ряду других вопросов, представляющих взаимный интерес.