Ermənistanda keçmiş deputat həbs edildi
İrəvan məhkəməsi Ermənistan parlamentinin keçmiş deputatı Martun Qriqoryanın iki ay müddətinə həbs edilməsi barədə qərar qəbul edib.
Median.Az Ermənistan KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə onun vəkili Arsen Babayan bildirib.
Siyasətçinin adı seçicilərin rüşvətlə ələ alınması ilə bağlı cinayət işi üzrə təqsirləndirilənlərin arasında keçir.
O, avqustun 13-ü səhər saatlarında saxlanılmışdı. Qriqoryan iyundakı parlament seçkisində Çiçəklənən Ermənistan Partiyasının siyahısı üzrə iştirak edib.

Арестован экс-депутат парламента Армении
Суд в Ереване принял решение арестовать экс-депутата парламента Армении Мартуна Григоряна на два месяца.
Как передает Median.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом сообщил его адвокат Арсен Бабаян.
Согласно сведениям, политик проходит в качестве обвиняемого по уголовному делу о подкупе избирателей.
О задержании бывшего парламентария 13 августа сообщила его соратница Лиза Гаспарян, возглавляющая фракцию "Наш город" в Совете старейшин Гюмри. Позже информацию подтвердил и адвокат Арсен Бабаян.
Григорян участвовал в июньских парламентских выборах по списку партии "Процветающая Армения".