Dənizdə dörd nəfər BATDI: 13 yaşlı qızı xilas etmək mümkün olmadı
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) "112" qaynar telefon xəttinə Bakı şəhəri, Suraxanı rayonu, Hövsan qəsəbəsində ən yaxın sularda xilasetmə məntəqəsindən 1 km aralı, dənizdə nəzarətsiz ərazidə 4 nəfərin batması barədə ilkin məlumat daxil olub.
Məlumatla əlaqədar dərhal FHN-in Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin dalğıc-xilasediciləri axtarışlara cəlb olunublar.
Dalğıc-xilasedicilər tərəfindən həyata keçirilən operativ xilasetmə əməliyyatı sayəsində vətəndaşlar - 1985-ci il təvəllüdlü Aysel Bəkir qızı Əliyeva, 2009-cu il təvəllüdlü Elmira Rauf qızı Rüstəmova və 2019-cu il təvəllüdlü Nuray Rauf qızı Rüstəmova xilas ediliblər.
Dalğıclar tərəfindən 2013-cü il təvəllüdlü Aylin Rauf qızı Rüstəmovanın meyiti suda tapılıb çıxarılaraq aidiyyəti üzrə təhvil verilib.
Fövqəladə Hallar Nazirliyi bir daha vətəndaşlara müraciət edərək müvafiq təhlükəsizlik qaydalarına ciddi riayət etməyə, o cümlədən nəzarət olunmayan qeyri-çimərlik ərazilərdə çimməməyə və küləkli hava şəraitində dənizə girməməyə çağırır.скачать dle 11.3

Как передает Median.Az со ссылкой на МЧС, после получения информации к месту происшествия были незамедлительно направлены водолазы-спасатели Государственной службы по надзору за маломерными судами и спасения на водах МЧС.
Благодаря оперативной спасательной операции удалось спасти Айсель Бекир гызы Алиеву (1985 г.р.), Эльмиру Рауф гызы Рустамову (2009 г.р.) и Нурай Рауф гызы Рустамову (2019 г.р.).
Тело Айлин Рауф гызы Рустамовой (2013 г.р.) было обнаружено в воде водолазами и передано соответствующим органам.
Министерство по чрезвычайным ситуациям в очередной раз призвало граждан строго соблюдать правила безопасности, не купаться на необорудованных и неохраняемых участках побережья, а также не заходить в море в ветреную погоду.