Bakıda ana övladını illərlə zəncirləyib? - AÇIQLAMA
Narkotik aludəçisi olan anası tərəfindən şiddətə məruz qaldığı bildirilən uşaq xəstəxanaya yerləşdirilib.
Median.Az "Qafqazinfo"ya istinadla xəbər verir ki, bu barədə sosial şəbəkələrdə məlumat yayılıb.
İddia edilir ki, yeniyetmə illərdir anası tərəfindən zəncirlənmiş şəraitdə yaşayıb, təhsildən yayındırılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin əməkdaşı Cəsarət Qənbərli bildirib ki, qeyd olunan məsələ ilə bağlı ərazi polis idarəsində araşdırma aparılır.
Uşaq ilkin tibbi müayinədən keçirilməsi və sığınacaqla təmin olunması məqsədilə polis əməkdaşları tərəfindən xəstəxanaya yerləşdirilib.
Həmçinin ananın narkoloji və psixoloji vəziyyətinin qiymətləndirilməsi istiqamətində də müvafiq tədbirlər görülür. Araşdırmanın nəticəsindən asılı olaraq hüquqi qiymətləndirmə aparılacaq.

В Баку мать годами держала ребёнка на цепи?
Ребёнок, который, как сообщается, подвергался насилию со стороны матери-наркоманки, помещён в больницу.
Как передает Qafqazinfo, соответствующая информация распространилась в социальных сетях.
Утверждается, что подросток годами жил в условиях, будучи прикованным цепью, и был лишён возможности получать образование.
Сотрудник пресс-службы Министерства внутренних дел Джасарет Ганбарли сообщил, что по указанному вопросу проводится расследование в местном отделе полиции.
Ребёнок был помещён сотрудниками полиции в больницу с целью проведения первичного медицинского обследования и обеспечения убежищем.
Также принимаются соответствующие меры по оценке наркологического и психологического состояния матери. В зависимости от результатов расследования будет дана правовая оценка.