Azərbaycanda futbol klubu 400 min manata SATILDI
"Cəbrayıl" növbəti mövsümdə I Liqada çıxış etməyəcək. "Araz-Naxçıvan"ın baş məşqçisi Cavid Hüseynovla Şahin Məmmədovun həmtəsisçisi olduğu klub satılıb.
Futbolinfo.az-a istinadən xəbər verir ki, sözügedən şəxslər klubu gəncəli iş adamlarına satıblar. "Gəncəbasar" futbol klubu məhz "Cəbrayıl"ın hüquqi varisi olacaq. Tərəflər 400 min manata bazarlıq ediblər. Gəncəli iş adamları hüquqi sənədləri sahmana saldıqdan sonra komandanın adı dəyişdiriləcək.
"Gəncəbasar"ın idarəçiləri tanınmış "Kəpəz"in İdarə Heyətinin sabiq sədri - ötən mövsümün əvvəlində istefaya gedən Namiq Qədirov və sabiq icraçı direktor İlqar Nadiri olacaqlar.скачать dle 11.3

Азербайджанский клуб продали за 400 000 манатов
Футбольный клуб "Джебраил" не будет выступать в I Лиге в следующем сезоне. ФК, совладельцами которого являются главный тренер "Араз-Нахчывана" Джавид Гусейнов и Шахин Мамедов, продан.
Как сообщает futbolinfo.az, указанные лица продали клуб гянджинским бизнесменам. Именно футбольный клуб "Гянджабасар" станет правопреемником "Джебраила". Стороны договорились о сделке на сумму 400 000 манатов. После оформления гянджинскими бизнесменами юридических документов название команды будет изменено.
Руководителями "Гянджабасара" станут бывший председатель правления известного клуба "Кяпаз" Намиг Гадиров, ушедший в отставку в начале прошлого сезона, и бывший исполнительный директор Ильгар Надири.скачать dle 11.3