Bakıda baş verən yanğında 3 nəfər tüstüdən zəhərlənib
Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyindən (TƏBİB) Oxu.Az-ın sorğusuna cavab olaraq bildirilib ki, iyulun 12-də saat 22:40-da Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzinə Nərimanov rayonu, Əlicabbar Orucəliyev küçəsi ərazisindən yanğın hadisəsi səbəbilə çağırış qeydə alınıb.
Çağırış ünvanına təcili tibbi yardım briqadası cəlb olunub.
2 nəfərə (1 qadın, 1 kişi) yerində yardım olunub.
1 nəfər (qadın) tüstüdən zəhərlənmə diaqnozu ilə Kliniki Tibbi Mərkəzin Toksikologiya şöbəsinə hospitalizasiya olunub.
Zəruri tibbi xidmətlər göstərilən pasiyentin vəziyyəti qənaətbəxş qiymətləndirilib və ambulator müalicə üçün evə buraxılıb.скачать dle 11.3

Три человека отравились дымом при пожаре в Баку
В ответ на запрос Oxu.Az в Объединении по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB) сообщили, что 12 июля в 22:40 в Республиканский центр скорой и неотложной медицинской помощи поступил вызов в связи с возгоранием на улице Алиджаббара Оруджалиева в Наримановском районе столицы.
По адресу вызова была направлена бригада скорой помощи.
Двум пострадавшим (женщине и мужчине) на месте была оказана помощь. Еще одна женщина была госпитализирована в токсикологическое отделение Клинического медицинского центра с диагнозом отравление дымом. Пациентке оказали необходимые медицинские услуги. Поскольку ее состояние было оценено как удовлетворительное, она выписана на амбулаторное лечение.