Prezident: "Hər dəfə Qarabağda, Şərqi Zəngəzurda olanda və inkişafı görəndə ürəyim sevinir"
"Hər dəfə Qarabağda, Şərqi Zəngəzurda olanda və bu gözəl inkişafı görəndə, əlbəttə ki, ürəyim sevinir. Bir daha əmin oluram ki, biz nə qədər böyük xalqıq, qurub-yaradan xalqıq".
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu fikirləri Prezident İlham Əliyev Xocavənddə Quzeyxırman və Güneyxırman kəndlərinə köçən sakinlərlə görüşündə səsləndirib.
"Bu torpaqların sahibləri bizik, bütün dünya bunu artıq nəinki bilir, hətta qəbul edir. Bəziləri istəməsələr belə, bunu qəbul etməyə məcburdurlar, çünki biz öz həqiqətlərimizi onlara qəbul etdirmişik", - deyə dövlətimizin başçısı əlavə edib.скачать dle 11.3

11.07.2026 20:59 423
Каждый раз, находясь в Карабахе, Восточном Зангезуре и видя это прекрасное развитие, я, конечно же, радуюсь всем сердцем. Еще раз убеждаюсь, какой мы великий народ, народ-созидатель.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Ильхам Алиев на встрече с жителями, переселившимися в села Гузейхырман и Гюнейхырман Ходжавендского района.
"Хозяевами этих земель являемся мы, и весь мир теперь не просто знает, но и принимает это. Некоторые, даже если и не хотят, вынуждены принять это, потому что мы заставили их признать наши реалии", - добавил глава государства.скачать dle 11.3