Mərakeş millisinin ən məhsuldar oyunçusu Fransaya qarşı oynamayacaq
DÇ-2026-da Mərakeş millisinin ən çox qol vuran futbolçusu İsmayıl Saybari zədələndiyi üçün Fransa yığmasına qarşı keçiriləcək 1/4 final görüşündə iştirak edə bilməyəcək.
Bu barədə mərakeşlilərin baş məşqçisi Məhəmməd Uahbi bildirib.
Onun açıqlamasını tanınmış idman jurnalisti və insayder Fabritsio Romano "X" sosial şəbəkəsindəki hesabında paylaşıb.
"Hazırda o, oynamağa hazır deyil, hələ çox tezdir. Ümid edirəm ki, növbəti matçda meydanda ola biləcək", - deyə baş məşqçi bildirib.
Futbolçu Kanada millisinə qarşı keçirilən və 3:0 hesabı ilə başa çatan 1/8 final matçında zədə alıb və 22-ci dəqiqədə əvəzlənib.
ABŞ, Kanada və Meksikanın ev sahibliyi etdiyi turnirdə üç dəfə fərqlənən mərakeşli oyunçu öz komandasının ən məhsuldar futbolçusudur.
Qeyd edək ki, Mərakeş və Fransa komandaları arasındakı qarşılaşma bu gecə, Bakı vaxtı ilə saat 00:00-da başlayacaq.
Xatırladaq ki, dünya çempionatı davam edərkən Almaniyanın "Bavariya" klubu Saybarini transfer etdiyini açıqlayıb. O, bundan əvvəl Niderlandın "PSV Eyndhoven" klubunun şərəfini qoruyub.скачать dle 11.3

Лучший бомбардир сборной Марокко на ЧМ-2026 Сайбари пропустит матч с французами
Лучший бомбардир сборной Марокко на чемпионате мира по футболу 2026 года Исмаэль Сайбари пропустит четвертьфинальный матч турнира против команды Франции из-за травмы.
Об этом сообщил главный тренер марокканцев Мохамед Уахби, комментарий которого приводит журналист Фабрицио Романо на своей странице в соцсети X.
Сайбари получил повреждение в игре 1/8 финала против команды Канады (3:0), игрока заменили на 22-й минуте. Начало встречи сборных Марокко и Франции запланировано на 00:00 с 9 на 10 июля по Баку.
"Сегодня он не готов, еще слишком рано, - сказал Уахби. - Надеюсь, он сможет сыграть в следующем матче".
По ходу чемпионата мира о трансфере Сайбари объявила германская "Бавария". Ранее он выступал за нидерландский ПСВ. На турнире в США, Канаде и Мексике марокканец забил три гола и является лучшим бомбардиром своей команды.скачать dle 11.3