Leyla Əliyeva Yevlaxda məktəb binasının açılışında iştirak edib - FOTO
İyulun 1-də Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva Yevlax şəhərinə səfəri çərçivəsində Səməd Vurğun adına 5 nömrəli tam orta ümumtəhsil məktəbinin yeni binasının açılışında iştirak edib.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Leyla Əliyevaya məktəbin tarixi, burada yaradılmış şərait və tədris imkanları barədə məlumat verib. Bildirilib ki, 2024-cü ilin yanvarında köhnə inzibati bina sökülüb və yerində yeni məktəb binasının tikintisinə başlanılıb. Yeni məktəb binası 528 şagird yerlikdir. Burada müasir standartlara uyğun zəruri tədris şəraiti yaradılıb.
Leyla Əliyeva məktəbin kitabxanası, informatika, biologiya və kimya kabinetləri, texnologiya, məktəb hazırlıq qrupu otaqları, yeməkxana və idman zalında yaradılmış şəraitlə yaxından tanış olub.
Yeni məktəb binasında yaradılmış müasir tədris infrastrukturu şagirdlərin keyfiyyətli təhsil almasına, onların bilik və bacarıqlarının inkişafına, həmçinin müəllimlərin fəaliyyətinin daha səmərəli təşkilinə imkan verəcək.
Məktəbin kollektivi ilə görüşən Leyla Əliyeva onlara uğurlar arzulayıb və xatirə şəkilləri çəkdirib.

Лейла Алиева приняла участие в открытии здания школы в Евлахе - ФОТО
1 июля вице-президент Фонда Гейдара Алиева, учредитель и руководитель Общественного объединения IDEA Лейла Алиева в рамках поездки в город Евлах приняла участие в открытии нового здания полной средней общеобразовательной школы №5 имени Самеда Вургуна.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, министр науки и образования Эмин Амруллаев проинформировал Лейлу Алиеву об истории школы, созданных здесь условиях для учебы. Было отмечено, что в январе 2024 года старое административное здание было снесено и на его месте началось строительство нового школьного здания, рассчитанного на 528 ученических мест. Здесь созданы необходимые условия для учебы, соответствующие современным стандартам.
Лейла Алиева ознакомилась со школьной библиотекой, кабинетами информатики, биологии, химии и технологии, комнатами для групп дошкольной подготовки, столовой и спортивным залом. Современная образовательная инфраструктура, созданная в новом здании школы, позволит учащимся получать качественное образование, развивать свои знания и навыки, а также более эффективно организовывать деятельность учителей.