"Beniz"in məhkəmə istintaqı yekunlaşır
Hədə-qorxu ilə pul tələb etməkdə təqsirləndirilən "Beniz" ləqəbli bloqer Aybəniz Xəlilovanın barəsindəki cinayət işi üzrə növbəti məhkəmə iclası keçirilib.
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Fəxri Məmmədovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə şahidlərin ifadələrinin dinlənilməsi mərhələsi yekunlaşdırıldıqdan sonra məhkəmə sənədlərin tədqiqinə başlayıb.
Növbəti iclas iyulun 7-nə təyin edilib.
Xatırladaq ki, tiktokerdən sevgili olduğu X.Kərimov Suraxanı Rayon Polis İdarəsinə şikayət edib. Hüquq-mühafizə orqanları tərəfindən onun barəsində Cinayət Məcəlləsinin 182.2.2 (hədə-qorxu ilə tələb etmə, təkrar törədildikdə) və 182.2.4-cü (hədə-qorxu ilə tələb etmə, xeyli miqdarda əmlak əldə etmək məqsədilə törədildikdə) maddələri ilə cinayət işi başlanıb. Şikayətçi ərizəsində Aybəniz Xəlilovanın ondan hissə-hissə olmaqla 836 min manat pul tələb etdiyini göstərib.

Дело тиктокерши Bəniz: суд приступил к изучению материалов
Напомним, что в Сураханское районное управление полиции поступила жалоба в отношении тиктокерши от ее близкого знакомого Халида Керимова. В своем заявлении истец указал, что Айбениз Халилова требовала от него 836 000 манатов частями.
На основании представленных заявителем доказательств правоохранительными органами в отношении женщины было возбуждено уголовное дело по статьям 182.2.2 и 182.2.4 (вымогательство, совершенное неоднократно с целью завладения имуществом в значительном размере) Уголовного кодекса Азербайджана.
В отношении подозреваемой решением Сураханского районного суда была избрана мера пресечения в виде ареста.