Venesuelada zəlzələ qurbanlarının sayı 1 450 nəfərə çatdı
Venesuelada qeydə alınan iki güclü zəlzələ nəticəsində həyatını itirənlərin sayı artaraq 1 450 nəfərə çatıb.
Bu barədə "The Associated Press" agentliyi məlumat yayıb.
Hazırda on minlərlə insanın itkin düşdüyü bildirilir.
Venesuela prezidentinin səlahiyyətlərini icra edən Delsi Rodriges sağ qalanların axtarışlarının bundan sonra da davam etdiriləcəyini bəyan edib.
Hökumətin məlumatına əsasən, xüsusi təlim görmüş axtarış itləri və ağır texnika ilə təchiz olunmuş, dünyanın müxtəlif ölkələrindən 2 600-dən çox xilasedici ölkəyə gəlib.
Xatırladaq ki, Venesuelada güclü zəlzələlər iyunun 24-də axşam saatlarında baş verib. Təqribən 40 saniyə fərqlə 7.2 və 7.5 maqnitudalı iki yeraltı təkan qeydə alınıb. Zəlzələlərin episentrləri Yarakuy ştatında bir-birindən 10 kilometr aralıda yerləşib. Əsas təkanlardan sonra 214 afterşok müşahidə edilib.скачать dle 11.3

В Венесуэле число погибших в результате землетрясений возросло до 1 450 человек
Исполняющая обязанности президента Венесуэлы Делси Родригес заявила в воскресенье вечером, что поиски выживших будут продолжаться и в дальнейшем. По данным правительства, в страну прибыли более 2 600 спасателей со всего мира со специально обученными поисковыми собаками и тяжелой техникой.
Напомним, что землетрясение в Венесуэле произошло вечером 24 июня. С разницей около 40 секунд зафиксировали две серии подземных толчков магнитудой 7.2 и 7.5. Их эпицентры располагались в 10 км друг от друга в штате Яракуй. После землетрясения произошло 214 афтершоков.скачать dle 11.3