Vilyam Hacıyevin oğluna aldığı "Range Rover" SATILDI - MƏBLƏĞ
İmişlinin 8 il 6 ay həbsə məhkum edilmiş sabiq icra başçısı Vilyam Hacıyevin müsadirə edilən daha bir əmlakı satılıb.
"Qafqazinfo"ya istinadla xəbər verir ki, söhbət onun əvvəl prokuror işləyən oğlu Məhəmməd Hacıyevə aldığı "Range Rover"dən gedir.
Məhkəmə həmin avtomobilin cinayət yolu ilə qazanılmış pullar hesabına alındığını təsdiq edəndən sonra maşın müsadirə edilmişdi.
Məhəmməd Hacıyevin "Range Rover"i əvvəl 56 min manata satışa çıxarılsa da, həmin qiymətə alıcı tapılmayıb. Sonradan qiymət 14 min azalaraq 42 minə salınıb. Yekun hərracda isə icra məmuru avtomobili 47 min 500 manata sata bilib.
Satışdan gələn pul dövlətə nəfinə keçəcək.
Qeyd edək ki, "Range Rover" markalı avtomobilin alındığı zaman bazar dəyəri 100 min manata yaxın olub. Müsadirədən sonra isə Məhəmmədlə həyat yoldaşı bu avtomobilə görə məhkəməlik olublar. Hacıyevin həyat yoldaşı iddia edib ki, "Range Rover" birgə evlilik dövründə alınıb, bu səbəbdən pay hüququ var. Lakin iddia qəbul edilməyib.скачать dle 11.3

Продан конфискованный Range Rover сына Вильяма Гаджиева
Как передает Qafqazinfo, речь идет об автомобиле Range Rover, который бывший чиновник приобрел для своего сына Мухаммеда Гаджиева, ранее занимавшего должность прокурора.
Машина была конфискована после того, как суд подтвердил, что данный автомобиль был куплен на средства, добытые преступным путем.
Изначально Range Rover Мухаммеда Гаджиева выставили на торги за 56 000 манатов, однако лот не вызвал интереса у покупателей. Впоследствии стартовая стоимость снизилась на 14 тысяч - до 42 000 манатов. В ходе финального аукциона судебному исполнителю удалось реализовать транспортное средство за 47 500 манатов.
Все вырученные от продажи средства будут направлены в государственную казну.
Стоит отметить, что рыночная стоимость данного автомобиля ранее составляла порядка 100 000 манатов. После конфискации иномарка стала предметом судебного спора между Мухаммедом Гаджиевым и его супругой. Последняя утверждала, что Range Rover является совместно нажитым имуществом, и требовала выделения своей доли. Однако суд отклонил этот иск.скачать dle 11.3