Övladı birinci sinfə gedəcək valideynlərin NƏZƏRİNƏ
Mayın 12-dən etibarən 2026-2027-ci tədris ili üçün ümumi təhsil müəssisələrinin rus bölmələrinə I sinfə qəbul zamanı uşaqların şifahi nitq bacarıqlarının qiymətləndirilməsi məqsədilə müsahibə komissiyası fəaliyyətə başlayıb.
"Trend"ə istinadən xəbər verir ki, qiymətləndirmə zamanı uşağın dinlədiyini anlama bacarığı, ünsiyyət qurması və fikrini sadə formada ifadə etməsi nəzərə alınır.
Müsahibədən uğurla keçən uşaqların valideynləri şəxsi kabinet vasitəsilə məktəb və müəllim seçimi edə bilərlər. Hər bir uşaq müsahibədə yalnız bir dəfə iştirak edə bilər. Müsahibə prosesi videoçəkilişlə qeydə alınır və valideynlərin iştirakına şərait yaradılır.
Nəticələr günün sonunda valideynin qeydiyyatda olan mobil nömrəsinə SMS vasitəsilə göndərilir.скачать dle 11.3

Вниманию родителей: как проходят собеседования для приема в первые классы русских секторов
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Trend, целью собеседования является оценка навыков устной речи у детей.
Во время оценки учитываются способность ребёнка понимать услышанное, коммуникативные навыки, а также умение выражать свои мысли в простой форме.
Родители детей, успешно прошедших собеседование, смогут через личный кабинет выбрать школу и учителя. Отмечается, что каждый ребёнок может принять участие в собеседовании только один раз.
Процесс собеседования записывается на видео, при этом для родителей создаются условия для присутствия.