Qəbiristanlıqdan tapılan azyaşlı sığınacağa yerləşdirilib
Abşeronda - Fatimeyi Zəhra məscidinin yaxınlığındakı Goradil qəbiristanlığından tapılan azyaşlı hazırda təhlükəsiz şəraitdə sığınacaqda yerləşdirilib və onun təhlükəsizliyinin, sağlamlığının qorunması istiqamətində bütün zəruri tədbirlər görülür.
"Teleqraf"a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Teymur Mərdanoğlu məlumat verib.
O bildirib ki, uşaq tibbi müayinələrdən keçirilib, sağlamlıq vəziyyəti nəzarətdə saxlanılır:
"Eyni zamanda ona psixososial dəstək göstərilir, yaşadığı hadisənin yaratdığı təsirlərin aradan qaldırılması və emosional vəziyyətinin stabilləşdirilməsi məqsədilə reabilitasiya prosesinə cəlb olunub.
Hazırda azyaşlının sağlam, təhlükəsiz və qayğıkeş mühitdə böyüməsi üçün aidiyyəti qurumlar tərəfindən lazımi sosial, psixoloji və tibbi dəstək tədbirləri davam etdirilir. Bütün məsələlərdə uşağın hüquq və mənafeyi əsas prioritet kimi nəzərə alınır".

Найденный на кладбище двухлетний ребёнок помещён в приют
Двухлетний ребёнок, найденный на кладбище в селе Горадиль (близ мечети "Фатимеи-Захра") Абшеронского района, в настоящее время помещён в приют в безопасных условиях, и принимаются все необходимые меры по обеспечению его безопасности и охране здоровья.
Как передает Teleqraf, об этом сообщил руководитель пресс-службы Государственного комитета по проблемам семьи, женщин и детей Теймур Марданоглу.
Он отметил, что ребёнок прошёл медицинское обследование, состояние здоровья находится под контролем.
"Одновременно ему оказывается психосоциальная поддержка, он привлечён к процессу реабилитации с целью устранения последствий пережитого инцидента и стабилизации эмоционального состояния.
В настоящее время соответствующими структурами продолжаются необходимые меры социальной, психологической и медицинской поддержки для того, чтобы ребёнок рос в здоровой, безопасной и заботливой среде. Во всех вопросах права и интересы малыша учитываются как главный приоритет", - сказал он.