Marneulidə 10 yaşlı Eldar Hüseynovun ölümünə səbəb olan sürücü saxlanılıb
Ötən gün Gürcüstanın Marneuli rayonunda baş verən avtomobil qəzasında 10 yaşlı Eldar Hüseynovun ölümünə səbəb olan sürücü saxlanılıb.
Bu barədə aktual.ge saytı məlumat yayıb.
Bildirilib ki, sürücü hadisədən sonra gecə saatlarında polis tərəfindən ələ keçirilib. Xəbər portalının sorğusuna cavab olaraq, Daxili İşlər Nazirliyindən (DİN) bildirilib ki, faktla bağlı istintaq Cinayət Məcəlləsinin 276-cı maddəsi üzrə aparılır. Məlumata görə, 19 yaşlı sürücü Bolnisi bələdiyyəsinin Daşdıqullar kəndinin sakinidir və hərbi xidmətdən bir neçə günlük məzuniyyətə gəlib.
Xatırladaq ki, Gürcüstanda aprelin 28-də yerli vaxtla saat 18:30-da Marneuli-Bolnisi magistralının Kolayır kəndi ərazisində yol kənarında velosipedlə oynayan 10 yaşlı Eldar Hüseynovu yüksək sürətlə hərəkət edən avtomobil vurub. Hadisə faciə ilə nəticələnib.скачать dle 11.3

В Марнеули задержан водитель, по вине которого погиб 10-летний Эльдар Гусейнов
В грузинском городе Марнеули задержан водитель, ставший виновником гибели 10-летнего Эльдара Гусейнова в результате дорожно-транспортного происшествия.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на сайт aktual.ge, после инцидента водитель был задержан полицией ночью.
В ответ на запрос издания в Министерстве внутренних дел Грузии сообщили, что расследование ведётся по статье 276 Уголовного кодекса.
По данным СМИ, 19-летний водитель является жителем села Даштыгулар Болнисского муниципалитета и находился в краткосрочном отпуске со службы в армии.
Напомним, что 28 апреля около 18:30 по местному времени (совпадает с бакинским) на участке магистрали Марнеули - Болниси вблизи села Колаир автомобиль, двигавшийся на высокой скорости, сбил 10-летнего Эльдара Гусейнова, игравшего на велосипеде у обочины дороги.скачать dle 11.3