FIFA builki mundialda yenilik tətbiq etməyi planlaşdırır
"The Times" nəşrinə istinadən xəbər verir ki, rəqib oyunçu və ya hakimlə mübahisə zamanı ağzını əli ilə örtərək danışan futbolçular qırmızı vərəqə ilə cəzalandırılacaqlar.
Mənbənin məlumatına görə, həmçinin hakimin qərarlarına etiraz əlaməti olaraq meydanı özbaşına tərk edən oyunçuların da birbaşa meydandan kənarlaşdırılması nəzərdə tutulur.
FIFA prezidenti Canni İnfantinonun bu dəyişiklikləri təşkilatın aprelin 30-da Vankuverdə keçiriləcək konqresində rəsmən elan edəcəyi gözlənilir. Vurğulanır ki, sözügedən yeniliklərdən eksklüziv olaraq qarşıdakı dünya çempionatında istifadə olunacaq.
Qeyd edək ki, turnir 2026-cı il iyunun 11-dən iyulun 19-dək ABŞ, Meksika və Kanadanın ev sahibliyi ilə keçiriləcək.скачать dle 11.3

На ЧМ-2026 будут удалять игроков, прикрывающих рот во время конфликтов
Международная федерация футбола (ФИФА) планирует ввести нововведение на чемпионате мира 2026 года, согласно которому игроки, прикрывающие рот во время конфликтов с соперником, будут получать красные карточки.
Как передает Median.Az, об этом сообщает The Times.
По информации источника, также планируется, что будут удаляться футболисты, покинувшие поле в качестве протеста в отношении решений арбитра.
Ожидается, что президент ФИФА Джанни Инфантино официально сообщит об этих изменениях на конгрессе организации в Ванкувере, который пройдет в четверг, 30 апреля. Подчеркивается, что указанные нововведения будет использоваться исключительно на грядущем мировом первенстве.скачать dle 11.3