Baş nazirdən YENİ QƏRAR: İki şirkət siyahıdan çıxarıldı
Nazirlər Kabineti 2024-cü il 1 avqust tarixli 372 nömrəli qərarla təsdiq edilmiş "Təbii inhisar subyektlərinin Siyahısı"nda dəyişiklik edib.
Qərara əsasən, "Təbii inhisar subyektlərinin Siyahısı"nda 14-cü və 15-ci hissələr ləğv edilib.
Dəyişikliyə görə, "ASG Business Aviation" MMC və "ASG Helicopter Services" MMC artıq təbii inhisar subyektlərinin siyahısında yer almırlar.
Qeyd edək ki, sözügedən şirkətlər indiyədək aeroport xidmətləri, hava gəmilərinə aviasiya xidmətləri, eləcə də uçuş zolaqları və müvafiq qurğuların istismarı sahəsində fəaliyyətlərinə görə bu siyahıya daxil edilmişdilər.скачать dle 11.3

Новое постановление премьер-министра: две компании исключены из списка
Кабинет министров Азербайджана внёс изменения в "Список субъектов естественной монополии", утверждённый постановлением №372 от 1 августа 2024 года.
Согласно документу, в "Списке субъектов естественной монополии" упразднены 14-я и 15-я части.
В соответствии с изменением, ООО ASG Business Aviation и ООО ASG Helicopter Services больше не входят в список субъектов естественной монополии.
Отметим, что упомянутые компании до настоящего времени были включены в данный список в связи с их деятельностью в сфере аэропортовых услуг, авиационного обслуживания воздушных судов, а также эксплуатации взлётно-посадочных полос и соответствующих сооружений.скачать dle 11.3