Ağcabədidə yeniyetmənin yanaraq öldüyü dəhşətli hadisənin TƏFƏRRÜATI (Yenilənib)
Rayonun Yuxarı Qiyaməddinli kəndindəki yanğında ölən 2014-cü il təvəllüdlü İmaməddin Şirinov ev sahibinin baldızı nəvəsi imiş.
Azyaşlı eyni kənddən olsa da, təxminən 10 gün əvvəl qohumunun evinə gəlib, ev sahibi olan qadınla birlikdə yaşayırmış. Hadisə gecə saatlarında baş verib.
İlkin məlumata görə, gecə saatlarında qısaqapanma olub. Yanğın qısa müddətdə bütün evə yayılıb və qadın tək olduğundan azyaşlını xilas edə bilməyib.
Nəticədə İ.Şirinov yatdığı otaqda yanaraq ölüb.
Ağcabədi rayonunda baş verən yanğın zamanı ölən şəxsin kimliyi məlum olub.
Hadisə rayonun Yuxarı Qiyaməddinli kəndindəki fərdi yaşayış evində qeydə alınıb. Yanğın zamanı evdə olan 2014-cü il təvəllüdlü İmaməddin Şirinovun meyiti aşkarlanıb.
Faktla bağlı müvafiq qurumlar tərəfindən araşdırma aparılır.
Ağcabədi rayonunun Yuxarı Qiyaməddinli kəndində fərdi yaşayış evində yanğın baş verib.
Bildirilib ki, hadisə zamanı ümumi sahəsi 200 kvadratmetr olan üçotaqlı evin, eləcə də evə bitişik sahəsi 117 kvadratmetr olan talvarın yanar konstruksiyaları yanıb.
Yanğının kəşfiyyatı zamanı bir nəfərin meyiti aşkarlanıb.
Əraziyə cəlb olunan yanğından mühafizə bölmələri tərəfindən alov söndürülüb və yaxınlıqdakı tikililər yanğından mühafizə olunub.

Стали известны подробности пожара в Агджабединском районе, в котором подросток сгорел заживо (Обновлено)
24.04.2026 14:08 603
Стали известны подробности пожара, произошедшего в селе Юхары Гиямеддинли Агджабединского района.
Погибший Имамеддин Ширинов (2014 г.р.) был внуком золовки хозяйки дома.
Несмотря на то, что несовершеннолетний был из того же села, примерно 10 дней назад он пришёл в дом родственницы и жил вместе с ней.
По предварительным данным, в ночное время произошло короткое замыкание. Пожар в короткие сроки распространился на весь дом, и женщина, будучи одна, не смогла спасти подростка.
В результате И.Ширинов сгорел заживо в комнате, где спал.
Стала известна личность погибшего при пожаре в Агджабединском районе.
Возгорание произошло в частном жилом доме в селе Юхары Гиямеддинли. В ходе осмотра места происшествия было обнаружено тело Имамеддина Ширинова (2014 г.р.)
По данному факту проводится расследование соответствующими органами.
В селе Юхары Гиямеддинли Агджабединского района произошёл пожар в частном жилом доме.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Министерство по чрезвычайным ситуациям Азербайджана, огнём уничтожены легковоспламеняющиеся конструкции трёхкомнатного дома общей площадью 200 кв. м, а также примыкающего к нему сарая площадью 117 кв. м.
В ходе осмотра места происшествия было обнаружено тело одного человека.
Подразделения пожарной охраны ликвидировали возгорание и не допустили распространения огня на близлежащие строения.