Paytaxt sakinlərinə sevindirici xəbər - Video
Baku TV-yə istinadən xəbər verir ki, bu istiqamətdə həyata keçirilən layihələrdən biri də Bakı sakinlərinin və qonaqlarının tez-tez istifadə etdiyi İslam Səfərli küçəsini əhatə edir.
Küçənin piyadayönümlü formata keçirilməsi məqsədilə aparılan quruculuq işləri demək olar ki, yekunlaşıb. Küçə boyu mövcud olan kommunikasiya xətləri yenilənib, beton örtük salınıb. Yaşıllıqlar üçün xüsusi sahələr ayrılıb. Eyni zamanda küçənin hər iki tərəfində skamyalar quraşdırılıb.
Ən önəmli məqamlardan biri də odur ki, bu küçə şəhərin iki vacib məkanını - Qış parkı ilə Fəvvarələr meydanını bir-birinə birləşdirir. Şəhərin qonaqları və sakinləri bu küçədən istifadə etməklə rahat şəkildə Qış parkından Fəvvarələr meydanına keçə biləcəklər.

Радостная новость для жителей столицы: завершаются работы на одной из центральных улиц - ВИДЕО
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Baku TV, один из реализуемых проектов охватывает улицу Ислама Сафарли, которой активно пользуются жители и гости столицы.
Работы по благоустройству, направленные на преобразование улицы в пешеходную зону, близки к завершению. Вдоль улицы обновлены коммуникационные линии, уложено бетонное покрытие, обустроены специальные участки для озеленения. Кроме того, по обеим сторонам улицы установлены скамейки.
Отмечается, что улица Ислама Сафарли соединяет две ключевые точки города - Зимний парк и Площадь фонтанов. Благодаря этому гости и жители смогут легко переходить из одной зоны отдыха в другую.скачать dle 11.3