Muğanlı-İsmayıllı yolu YEDDİ GÜN bağlı olacaq - XƏBƏRDARLIQ
Aprelin 24-ü saat 07:00-dan 30 aprel saat 24:00-dək Muğanlı-İsmayıllı-Qəbələ avtomobil yolunun 0-8 km hissəsində təmir işləri aparılacaq.
Bildirilib ki, təmir müddəti ərzində qeyd olunan hissədə hər iki istiqamətdə nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti tam məhdudlaşdırılacaq.
"Bu səbəbdən, nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti alternativ olaraq Muğanlı-Ağsu-Qaraməryəm-İsmayıllı marşrutu üzrə təmin ediləcək. Bağlanan ərazi boyunca yerləşən yaşayış məntəqələrinə vətəndaşların gediş-gəlişi üçün təmir aparılan hissədən təhlükəsiz keçid təmin olunacaq. Sürücülərdən xahiş olunur ki, qeyd olunan tarixlərdə hərəkət istiqamətlərinə uyğun olaraq əvvəlcədən planlama aparsınlar və alternativ yollardan istifadə etsinlər", - məlumatda qeyd olunub.скачать dle 11.3

Вниманию водителей: дорога Муганлы - Исмайыллы будет закрыта на 7 дней
С 07:00 24 апреля до 00:00 30 апреля на участке 0-8 км автомобильной дороги Муганлы - Исмайыллы - Габала будут проводиться ремонтные работы.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Государственное агентство автомобильных дорог Азербайджана (ГААДА), в период ремонта на указанном участке движение транспортных средств будет полностью ограничено в обоих направлениях.
"В связи с этим движение транспортных средств будет обеспечено по альтернативному маршруту Муганлы - Агсу - Гарамарьям - Исмайыллы. Для жителей населённых пунктов, расположенные вдоль закрытого участка, будет организован безопасный проход через зону проведения ремонтных работ. Просим водителей заблаговременно планировать свои поездки с учетом указанных дат и пользоваться альтернативными дорогами", - говорится в информации.скачать dle 11.3