Bakıda sinif yoldaşının yandırdığı şagirdlə bağlı YENİ MƏLUMAT: Qohumu danışdı - Video
Aprelin 20-də Bakının Yasamal rayonunda yerləşən 286 nömrəli məktəbdə sinif yoldaşı tərəfindən yandırılan şagirdin son vəziyyəti açıqlanıb.
ARB TV-yə istinadən xəbər verir ki, üzərinə spirt tökülərək yandırılan 9-cu sinif şagirdinin vəziyyəti ağırdır, onun həyatda qalması üçün qan axtarılır.
Bu barədə zərərçəkənin bibisi Nərgiz Vəliyeva məlumat verib. O qeyd edib ki, yeniyetmənin sifət, baş, sinə, hər iki qolları, bütün qarnı və kürəyi, ümumilikdə bədəninin 66%-i yanıb: "Böyrək çatışmazlığı başlayıb. Çox pis vəziyyətdəyik".
"Xəsarət alan şagird Nərimanov Tibb Mərkəzinin nəzdində olan Yanıq Mərkəzinə hospitalizasiya olunub. Müalicəsi reanimasiya şöbəsində davam etdirilir. Xəstənin vəziyyəti ağır olaraq qiymətləndirilir", - deyə mərkəzin həkimi Ülviyyə Zeynalova qeyd edib.
Xatırladaq ki, hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən məktəbli polis əməkdaşlarının keçirdiyi tədbirlərlə saxlanılıb.

Стало известно о состоянии ученика, которого поджёг одноклассник - ВИДЕО
Стало известно о состоянии ученика, которого 20 апреля поджёг одноклассник в школе №286, расположенной в Ясамальском районе Баку.
Как сообщает ARB TV, состояние ученика 9-го класса оценивается как тяжёлое, ведется поиск крови для его спасения.
Тётя пострадавшего Наргиз Велиева отметила, что у подростка обожжены лицо, голова, грудь, обе руки, весь живот и спина, в общей сложности 66% тела.
"Началась почечная недостаточность. Мы в очень тяжёлом состоянии", - сказала женщина.
"Пострадавший госпитализирован в Ожоговый центр при Наримановском медицинском центре. Его лечение продолжается в реанимационном отделении. Состояние пациента оценивается как тяжёлое", - отметила врач центра Ульвия Зейналова.
Напомним, что школьник, подозреваемый в совершении данного происшествия, задержан в ходе мероприятий, проведённых сотрудниками полиции.