Ərindən ayrılan üç uşaq anasını SEVGİLİSİ DÖYDÜ
Abşeron rayon sakini Aytən Azadova (soyad şərtidir - red.) ilə həyat yoldaşı arasında narazılıq yarandığından onlar bir evdə ayrı yaşamaq qərarına gəliblər.
Həmin vaxtdan etibarən Aytən Naxçıvan şəhər sakini, 1996-cı il təvəllüdlü Təbriz Muradovla (soyad şərtidir - red.) tanış olur və onların arasında sevgi münasibəti yaranır.
Təxminən 6 ildən sonra Aytənlə Təbriz arasında mübahisə başlayır və onlar mütəmadi dava edirlər. Sonuncu mübahisə zamanı Təbriz Aytəni döyür. O, qadının başını çarpayıya vurub, daha sonra isə ona şillə və təpik zərbələri endirib.
Qadının şikayəti əsasında hadisə yerinə polis əməkdaşları gəlib, T.Muradov saxlanılıb. Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb, iş məhkəməyə göndərilib. Məhkəmə prosesində tərəflər arasında barışıq elan olunub.
Məhkəmənin qərarı ilə T.Muradova "Konstitusiya və Suverenlik İli" münasibətilə elan olunan amnistiya aktı tətbiq edilib və o, cəzadan azad olunub.

В Азербайджане мать троих детей избил сожитель
Айтен Азадова (фамилия условная) после разногласий с супругом решила жить с ним раздельно в одном доме.
Позднее она познакомилась с уроженцем Нахчывана Тебризом Мурадовым (1996 г.р., фамилия условная), после чего между ними завязались отношения.
Примерно через шесть лет в паре начались конфликты, которые носили регулярный характер. Во время последней ссоры мужчина избил женщину: ударил её головой о кровать, после чего нанёс удары руками и ногами.
По заявлению пострадавшей на место прибыли сотрудники полиции, Т.Мурадов был задержан. По данному факту возбуждено уголовное дело и направлено в суд.
В ходе судебного разбирательства стороны примирились, суд применил к обвиняемому акт об амнистии, объявленной по случаю Года Конституции и суверенитета, и он был освобожден от уголовной ответственности.