18.04.2026 13:48 732
İlk olaraq "Şamaxı" səfərdə "Karvan-Yevlax"ım qonağı olacaq. Yevlax şəhər stadionundakı qarşılaşma saat 15:30-da start götürəcək.
Günün ikinci matçında çempionluğa iddialı komandalar - "Qarabağ" və "Sabah" münasibətlərə aydınlıq gətirəcəklər. Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda keçiriləcək turun mərkəzi görüşü saat 19:30-da başlayacaq.
Qeyd edək ki, "Sabah" hazırda 66 xalla vahid liderdir. Rəqibindən bir oyun az keçirən "Qarabağ" 56 xalla ikinci sıradadır. Məhz buna görə, sözügedən matç çempionluq yolunda ən həlledici görüşlərdən biri hesab olunur.
Xatırladaq ki, tura aprelin 19-da yekun vurulacaq. Ötən gün "Turan Tovuz" "Araz-Naxçıvan"ı üç cavabsız qolla üstələyib. "Zirə" - "Neftçi" matçında qalib müəyyənləşməyib - 1:1.скачать dle 11.3

18.04.2026 13:48 192
"Шамахы" отправится в гости к "Кярван-Евлах". Матч на Евлахском городском стадионе стартует в 15:30.
Во второй встрече дня сыграют претенденты на чемпионство - "Карабах" и "Сабах". Центральный матч тура, который пройдёт на Республиканском стадионе имени Тофика Бахрамова, начнётся в 19:30.
Отметим, что "Сабах" в настоящее время является единоличным лидером с 66 очками. "Карабах", проведший на одну игру меньше соперника, занимает второе место с 56 очками. Именно поэтому данный матч считается одной из самых решающих встреч на пути к чемпионству.
Напомним, что тур завершится 19 апреля. Вчера "Туран Товуз" одолел "Араз-Нахчыван" тремя безответными голами. В матче "Зиря" - "Нефтчи" победитель не определился - 1:1.скачать dle 11.3