Türkiyədə məktəbə silahlı hücum edən şagirdin son sözləri məlum oldu
Türkiyənin Kahramanmaraş vilayətinin Onikişubat rayonundakı məktəbə silahlı hücum edərək 10 nəfəri öldürüb, 20 nəfəri də yaralayan İsa Aras Mersinlinin hadisə zamanı dediyi son sözlər məlum olub.
"Sabah" qəzetinə istinadən xəbər verir ki, hadisə zamanı hücum edən şagirdə müdaxilə edən valideyn Necmeddin Bekçi yaşananları danışıb.
N.Bekçi hadisə günü məktəbin yaxınlığındakı evində silah səsləri eşitdiyini bildirib. O, şagirdlərin çaxnaşma içində pəncərələrdən tullanmağa və məktəbdən qaçmağa çalışdığını gördüyünü söyləyib.
Məktəbə qaçdığını deyən N.Bekçi övladlarının yanına çatdıqdan sonra silah səslərinin gəldiyi bölməyə yönəldiyini vurğulayıb.
"Məktəbə yeməkxana tərəfdən daxil oldum və üst mərtəbəyə çıxanda iki müəllimlə yeməkxana işçisinin silahlı ilə mübarizə apardığını gördüm. Onlara dəstək olmaq üçün müdaxilə etdim".
Hücumçunu zərərsizləşdirib təhlükəsizlik qüvvələrinə təhvil verməyi hədəflədiklərini ifadə edən valideyn o vaxt bəzi şagirdlərin tualetlərdə gizləndiyini bildirib.
N.Bekçi, həmçinin İsa Aras Mersinlinin təhlükəsizlik qüvvələrinə təslim edildiyi vaxt "Məni bağışla" deyə təkrar etdiyini eşitdiyini qeyd edib.скачать dle 11.3

Какими были последние слова школьника, устроившего вооруженное нападение в Турции?
Стали известны последние слова Исы Араса Мерсинли, совершившего вооружённое нападение на школу в районе Оникишубат турецкой провинции Кахраманмараш, в результате которого погибли 10 человек и еще 20 получили ранения.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на газету Sabah, о произошедшем рассказал родитель Неджметтин Бекчи. По словам мужчины, в день трагедии он находился дома неподалеку от школы, когда услышал выстрелы. Выбежав на улицу, он увидел, как учащиеся в панике пытаются покинуть здание, некоторые из них выпрыгивали из окон.
Бекчи отметил, что сразу направился в школу, убедился, что его дети в безопасности, после чего пошел в сторону, откуда доносились выстрелы.
"Я вошел в здание со стороны столовой и, поднявшись на верхний этаж, увидел, как двое учителей и сотрудник столовой пытаются обезвредить вооруженного нападавшего. Я вмешался, чтобы помочь им", - рассказал он.
По словам мужчины, их целью было нейтрализовать стрелка и передать его правоохранительным органам. В тот момент некоторые ученики прятались в туалетах.
Неджметтин Бекчи также сообщил, что, когда нападавшего передавали сотрудникам безопасности, он несколько раз повторил: "Простите меня".скачать dle 11.3