Şimali Kipr parlamentinin sədri Azərbaycana təşəkkür etdi
"Şimali Kipr Türk Respublikasının Türk Dövlətləri Təşkilatına tamhüquqlu üzv olması üçün Azərbaycan və Türkiyənin böyük dəstəyi var. Bu mühüm dəstək bizə güc verir, mübarizə əzmimizi gücləndirir".
Bunu Şimali Kipr Türk Respublikası Məclisinin sədri Ziya Öztürklər Milli Məclisdə iki ölkənin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun 13-cü iclasında deyib.
"Bizim gücümüz eyni dili, dini və soyu paylaşdığımız türk dünyası ilə aramızda əsrilik tarixi və mədəni bağların olmasından qaynaqlanır. Bu baxımdan, görüşə ev sahibliyi edən Azərbaycana ürəkdən təşəkkür edirəm", - deyə məclis sədri vurğulayıb.

Председатель парламента Северного Кипра поблагодарил Азербайджан
Азербайджан и Турция активно способствуют вступлению Турецкой Республики Северного Кипра (ТРСК) в Организацию тюркских государств, что придаёт нам уверенность и усиливает нашу решимость.
Как сообщает Oxu.Az, об этом заявил спикер парламента ТРСК Зия Озтюрклер на 13-м заседании рабочей группы по межпарламентским связям в Милли Меджлисе Азербайджана.
Он отметил, что основой этой силы являются многовековые исторические и культурные связи с тюркским миром, объединённым общим языком, религией и происхождением.
"В этой связи выражаю искреннюю благодарность Азербайджану за проведение встречи", - подчеркнул он.скачать dle 11.3