Oğuzda DƏHŞƏTLİ HADİSƏ - Toydan qayıdan ata və qızı xəstəxanalıq oldular (Yenilənib)
Oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq Oğuz Rayon Mərkəzi Xəstəxanasından bildirilib ki, aprelin 7-də saat 03:30-da baş verən yol-nəqliyyat hadisəsi səbəbi ilə beş nəfər (üç qadın, iki kişi) Oğuz Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının Təcili tibbi yardım şöbəsinə hospitalizasiya olunub.
"Yaralılara döş qəfəsinin travması, başın və bədənin müxtəlif nahiyələrinin əzilmiş, açıq yaraları diaqnozları təyin olunub və zəruri tibbi yardım göstərilib.
Vəziyyətləri qənaətbəxş qiymətləndirilən 1983-cü il, 1992-ci il və 2011-ci təvəllüdlü şəxslər (hər üçü qadın) ambulator müalicə üçün evə buraxılıblar.
1965-ci il və 1976-cı il təvəllüdlü şəxslər (hər ikisi kişi) daha ixtisaslı tibbi xidmət üçün Qəbələ Rayon Mərkəzi Xəstəxanasına hospitalizasiya olunublar", - deyə məlumatda bildirilir.
Oğuzda iki nəfərin xəsarət alması ilə nəticələnən yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib.
Hadisə rayonun Sincan kəndi ərazisində baş verib.
Sirapil Yunisov 90-ML-835 dövlət nömrə nişanlı "Mitsubishi" markalı avtomobilə idarəetməni itirib və nəticədə nəqliyyat vasitəsi aşıb.

В Огузском районе возвращавшиеся со свадьбы отец и дочь попали в ДТП (Обновлено)
В ответ на запрос Oxu.Az в центральной районной больнице (ЦРБ) сообщили, что 7 апреля в 03:30 в отделение скорой медицинской помощи ЦРБ были госпитализированы пять человек.
"У пострадавших диагностированы травмы грудной клетки, ушибы и открытые раны различных областей головы и тела, им оказана необходимая медицинская помощь.
Лица 1983, 1992 и 2011 годов рождения (все три - женщины), состояние которых оценивается как удовлетворительное, были выписаны на амбулаторное лечение.
Мужчины 1965 и 1976 годов рождения были госпитализированы в Габалинскую ЦРБ для получения более квалифицированной медицинской помощи", - говорится в информации.
На территории села Синджан Огузского района произошло дорожно-транспортное происшествие (ДТП), в результате которого два человека получили травмы.
Автомобиль Mitsubishi с государственным регистрационным номером 90-ML-835, за рулем которого находился Сирапил Юнисов, перевернулся.
В результате происшествия Отабек Юнисов (1976 г.р.) и его 19-летняя дочь Асмин Юнисова получили легкие травмы.