Tovuzda 19 yaşlı qız OĞURLANDI - Dörd nəfər SAXLANILDI
Aprelin 3-də Tovuz Rayon Polis Şöbəsinə rayon sakini olan 19 yaşlı xanımın evlənmək məqsədilə zorla qaçırılması barədə məlumat daxil olub.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin regional qrupundan verilən məlumata görə, polis əməkdaşları tərəfindən keçirilən tədbirlərlə xanımın yeri müəyyən edilərək ailəsinə təhvil verilib.
Cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinən rayon sakinləri - 32 yaşlı Nemət Məmmədov, onun qardaşı 34 yaşlı İsmət Məmmədov, həmkəndliləri 38 yaşlı Elmar Abdıyev və 42 yaşlı V. Tağıyeva saxlanılaraq istintaqa təhvil verilib.
Faktla bağlı Cinayət Məcəlləsinin adam oğurluğu maddəsi ilə cinayət işi başlanaraq onlar cinayət məsuliyyətinə cəlb olunublar. İstintaq araşdırmaları davam etdirilir.скачать dle 11.3

В Товузском районе похитили 19-летнюю девушку: задержаны четверо подозреваемых
Как сообщили в региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел Азербайджана, в результате проведённых правоохранителями мероприятий местонахождение девушки было установлено. Она была передана семье.
По подозрению в совершении преступления задержаны четверо жителей района: 32-летний Немат Мамедов, его брат 34-летний Исмет Мамедов, их односельчане 38-летний Эльмар Абдыев и 42-летняя В.Тагиева. Все задержанные переданы следствию.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье о похищении человека Уголовного кодекса. Подозреваемые привлечены к уголовной ответственности. Следственные мероприятия продолжаются.