İrandan Azərbaycana indiyədək 3 146 şəxs təxliyə olunub
İrandan fevralın 28-i saat 8:00-dan martın 31-i saat 10:00-dək Azərbaycana ümumilikdə 3 146 nəfər təxliyə olunub.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, təxliyə olunanların 551 nəfəri Azərbaycan vətəndaşıdır.
Eyni zamanda, Çinin 728, Rusiyanın 354, Banqladeşin 198, Tacikistanın 187, Pakistanın 148, Hindistanın 196, Omanın 84, İndoneziyanın 68, İranın 61, İtaliyanın 44, Əlcəzairin 55, İspaniyanın 26, Almaniyanın 24, Kanadanın 25, Fransanın 19, Səudiyyə Ərəbistanının 18, Yaponiyanın 18, Gürcüstanın 19, Özbəkistanın 16, Polşanın 14, İsveçrənin 14, Nigeriyanın 13, Macarıstanın 12, Bəhreynin 16, Qazaxıstanın 13, Meksikanın 11, ABŞ-nin 11, Belarusun 11, Böyük Britaniya, Bolqarıstan, Konqo Demokratik Respublikasının hərəsinin 10, Braziliyanın 9, Sudanın hərəsinin 8, Venesuela 7, Slovakiya, Belçika, Rumıniya, Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin hərəsinin 6 vətəndaşı təxliyə edilib.
Bundan başqa, təxliyə edilənlər arasında Türkiyə, Serbiya, Çexiya, İsveç, Əfqanistan, Avstraliya, Avstriya, Yunanıstan, Vyentam, Finlandiya, Qırğızıstanın hərəsinin 5, İordaniya, Filippin, Ukrayna, Şri-lanka, Küveyt, Niderlandın hərəsinin 4, Qətər, Xorvatiya, Danimarka, Norveçin hərəsinin 3, Nepal, Livan, Yəmən, Myanma, Kipr, Sloveniyanın hərəsinin 2 vətəndaşı var.
İrandan Azərbaycana Tunis, Cənubi Afrika Respublikası, Maldiv adaları, Kuba, Vatikan, Argentina, Bosniya və Herseqovina, Latviya, Misir, Beliz və Dominikanın hərəsinin 1 vətəndaşı təxliyə olunub.скачать dle 11.3

Из Ирана в Азербайджан эвакуировано более 3 100 человек
Из Ирана с 8:00 28 февраля по 10:00 31 марта в Азербайджан в общей сложности было эвакуировано 3 146 человек.
Как сообщает Report, из числа эвакуированных 551 человек является гражданином Азербайджана.
Что касается иностранных граждан, то за отчетный период из Ирана эвакуировано 728 граждан Китая, 354 - России, 198 - Бангладеш, 187 - Таджикистана, 148 - Пакистана, 196 - Индии, 84 - Омана, 68 - Индонезии, 61 - Ирана, 44 - Италии, 55 - Алжира, 26 - Испании, 24 - Германии, 25 - Канады, 19 - Франции, 18 - Саудовской Аравии, 18 - Японии, 19 - Грузии, 16 - Узбекистана, 14 - Польши, 14 - Швейцарии, 13 - Нигерии, 12 - Венгрии, 16 - Бахрейна, 13 - Казахстана, 11 - Мексики, 11 - США, 11 - Беларуси, по 10 - Великобритании, Болгарии, Демократической Республики Конго, 9 - Бразилии, по 8 - Судана, 7 - Венесуэлы, по 6 граждан Словакии, Бельгии, Румынии, Объединенных Арабских Эмиратов.
Кроме того, среди эвакуированных по 5 граждан Турции, Сербии, Чехии, Швеции, Афганистана, Австралии, Австрии, Греции, Вьетнама, Финляндии, Кыргызстана, по 4 гражданина Иордании, Филиппин, Украины, Шри-Ланки, Кувейта, Нидерландов, по 3 гражданина Катара, Хорватии, Дании, Норвегии, по 2 гражданина Непала, Ливана, Йемена, Мьянмы, Кипра, Словении.
Также из Ирана в Азербайджан были переведены по 1 гражданину Туниса, ЮАР, Мальдивских островов, Кубы, Ватикана, Аргентины, Боснии и Герцеговины, Латвии, Египта, Белиза и Доминиканы.скачать dle 11.3