İrandan Azərbaycana indiyədək 3 040 şəxs təxliyə olunub
İrandan fevralın 28-i saat 8:00-dan martın 27-i saat 10:00-dək Azərbaycana ümumilikdə 3 040 nəfər təxliyə olunub.
"Report"a istinadla xəbər verir ki, təxliyə olunanların 516 nəfəri Azərbaycan vətəndaşıdır.
Eyni zamanda, Çinin 723, Rusiyanın 343, Banqladeşin 198, Tacikistanın 187, Hindistanın 184, Pakistanın 148, Omanın 80, İndoneziyanın 68, İranın 57, İtaliyanın 44, Əlcəzairin 30, İspaniyanın 26, Almaniyanın 24, Kanadanın 24, Fransanın 19, Gürcüstanın 19, Səudiyyə Ərəbistanının 18, Yaponiyanın 18, Özbəkistanın 16, Polşanın 13, İsveçrənin 13, Nigeriyanın 13, Qazaxıstanın 13, Macarıstanın 12, Bəhreynin 12, Meksikanın 11, ABŞ-nin 11, Böyük Britaniya, Belarus, Bolqarıstan, Konqo Demokratik Respublikasının hərəsinin 10, Braziliya, Sudanın hərəsinin 8, Venesuela 7, Slovakiya, Belçika, Rumıniya, Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin hərəsinin 6 vətəndaşı təxliyə edilib.
Bundan başqa, təxliyə edilənlər arasında Türkiyə, Serbiya, Çexiya, İsveç, Əfqanistan, Avstraliya, Avstriya, Yunanıstan, Vyentam, Qırğızıstanın hərəsinin 5, İordaniya, Filippin, Ukrayna, Şri-lanka, Küveyt, Finlandiya, Niderlandın hərəsinin 4, Qətər, Xorvatiya, Danimarka, Norveçin hərəsinin 3, Nepal, Livan, Yəmən, Myanma, Kipr, Sloveniyanın hərəsinin 2 vətəndaşı var.
İrandan Azərbaycana Tunis, Cənubi Afrika Respublikası, Maldiv adaları, Kuba, Vatikan, Argentina, Bosniya və Herseqovina, Latviya, Misir, Beliz və Dominikanın hərəsinin 1 vətəndaşı təxliyə olunub.

Из Ирана в Азербайджан на сегодняшний день эвакуировано более 3 000 человек
С 08:00 28 февраля до 10:00 27 марта из Ирана в Азербайджан в общей сложности были эвакуированы 3 040 человек.
Как сообщает Report, из них 516 человек являются гражданами Азербайджана.
Среди эвакуированных также граждане Китая - 723 человека, России - 343, Бангладеш - 198, Таджикистана -187, Индии - 184, Пакистана - 148, Омана - 80, Индонезии - 68, Ирана - 57, Италии - 44, Алжира - 30, Испании - 26, Германии - 24, Канады - 24, Франции - 19, Саудовской Аравии - 18, Японии - 18, Грузии - 19, Узбекистана - 16, Польши - 13, Швейцарии - 13, Нигерии - 13, Венгрии - 12, Бахрейна - 12, Казахстана - 13, Мексики - 11, США - 11.
Кроме того, эвакуированы по десять граждан Великобритании, Беларуси, Болгарии и Демократической Республики Конго; по восемь - Бразилии и Судана; семь - Венесуэлы; по шесть - Словакии, Бельгии, Румынии и Объединенных Арабских Эмиратов.
Также среди эвакуированных - по пять граждан Турции, Сербии, Чехии, Швеции, Афганистана, Австралии, Австрии, Греции, Вьетнама и Кыргызстана; по четыре - Иордании, Филиппин, Украины, Шри-Ланки, Кувейта, Финляндии и Нидерландов; по трое - Катара, Хорватии, Дании и Норвегии; по двое - Непала, Ливана, Йемена, Мьянмы, Кипра и Словении.
По одному гражданину эвакуированы из Туниса, Южно-Африканской Республики, Мальдивских островов, Кубы, Ватикана, Аргентины, Боснии и Герцеговины, Латвии, Египта, Белиза и Доминиканской Республики.скачать dle 11.3