Həcc ziyarətinə sənəd qəbulunun MÜDDƏTİ UZADILDI
APA-ya istinadla xəbər verir ki, bu barədə Qafqaz Müsəlmanları İdarəsi (QMİ) Xarici əlaqələr şöbəsinin müdiri, həcc elektron sisteminin rəhbəri Vüsal Cahangiri məlumat verib.
"Qeydiyyatdan keçənlər arasında azyaşlılar da var. Kvotanın 92 faizi dolub, cəmi 8 faiz yer qalıb. Həccə niyyətli olan vətəndaşlarımızdan xahiş edirik ki, yubanmadan gəlib qeydiyyatdan keçsinlər", - deyə Vüsal Cahangiri bildirib.
Qeyd edək ki, həcc ziyarətinə son qeydiyyat tarixi ramazan ayının sonunadək müəyyən edilmişdi.
Xatırladaq ki, 2026-cı il həcc mövsümündə bir nəfər üçün ziyarət paketinin qiyməti 6 100 ABŞ dolları müəyyən edilib.скачать dle 11.3

Прием документов на хадж вновь продлен
Как передает АПА, об этом сообщил руководитель отдела внешних связей Управления мусульман Кавказа (УМК) и глава электронной системы хаджа Вюсал Джахангири.
"Среди прошедших регистрацию есть и несовершеннолетние. Выделенная квота заполнена на 92%, осталось всего 8% свободных мест. Просим граждан, имеющих намерение совершить хадж, не терять времени и скорее пройти регистрацию", - подчеркнул Вюсал Джахангири.
Стоит отметить, что первоначально крайним сроком подачи документов на хадж был установлен конец месяца Рамазан (20-21 марта).
Напомним, что в сезон хаджа 2026 года стоимость паломнического пакета на одного человека составляет 6 100 долларов США.