Kapitan Vüsal Sadıqov həbsdə qaldı
Ölkəyə dəniz yolu ilə külli miqdarda qaçaqmal siqaret keçirilməsi ilə bağlı ittiham olunan zabitlərdən daha birinin həbs müddəti uzadılıb.
"Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, Neftçala sahil mühafizəsinin bölmə rəisi, kapitan Vüsal Sadıqov yenidən məhkəməyə çıxarılıb.
Prokuror irihəcmli cinayət işi üzrə 3 aylıq müddətin kifayət etmədiyini deyib, istintaqın gedişatına ehtimal olunan təsiri nəzərə alaraq təqsirləndirilən şəxsin həbsdə qalmasının davamına qərar verilməsini xahiş edib.
Müdafiə tərəfinin etirazına baxmaraq, hakim təqdimatı əsaslı hesab edib. Qərara əsasən, kapitan Sadıqovun həbsdə saxlanılma müddəti daha üç ay uzadılıb.
Qeyd edək ki, eyni cinayət işi üzrə onlarla həbs edilən var. Cinayət işi Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsində aparılır.скачать dle 11.3

Продлен срок ареста капитана Вюсала Садыгова
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Qafqazinfo, начальник отделения береговой охраны Нефтчалы, капитан Вюсал Садыгов вновь предстал перед судом.
Прокурор заявил, что трёхмесячного срока недостаточно для завершения объёмного уголовного дела. С учётом возможного влияния обвиняемого на ход расследования сторона обвинения попросила продлить меру пресечения.
Несмотря на возражения стороны защиты, судья счёл представление обоснованным. Согласно решению, срок содержания капитана В.Садыгова под стражей продлён ещё на три месяца.
Отметим, что по данному уголовному делу арестованы десятки человек. Уголовное дело ведётся в Главном управлении по борьбе с коррупцией при генеральном прокуроре.