569 nömrəli marşrutdan daha bir ŞİKAYƏT: Bayram günü avtobus xarab oldu, sərnişinlər yolda qaldılar
Abşeron rayonunun Masazır kəndini Bakı şəhəri ilə əlaqələndirən 569 nömrəli marşrut avtobuslarından şikayətlər artmaqda davam edir.
Bakıvaxtı.az-a istinadən xəbər verir ki, sərnişinlərdən birinin sözlərinə görə, bu dəfə sözügedən marşrut üzrə hərəkət edən avtobus yolun ortasında sönüb.
Şikayətə görə, vətəndaşlar bayram əyləncəsini tam yaşaya bilməyiblər. Belə ki, avtobus yolun ortasında söndüyündən gecə saatlarında yolda qalıblar.
Hadisəyə səbəb avtobusun elektrik enerjisinin bitməsi göstərilir. Ancaq dəqiq səbəb hələlik bəlli deyil.
Eyni zamanda qeyd olunub ki, 569 nömrəli marşrut digər marşrutlar kimi gecə saat 00:00-a kimi deyil, 22:00-a qədər, bəzən daha tez səfərlərini bitirir. Bu da sərnişinlərin gecə saatlarında yolda qalmasına, uzaq və ya bahalı alternativlərə yönəlməsinə səbəb olur.
Həmçinin kobud rəftar təhlükəli manevrlər də şikayətlər arasında yer alıb.
Qeyd edək ki, bir neçə gün əvvəl sərnişinlər 569 nömrəli marşrut avtobuslarının fəaliyyətindən şikayət etmişdilər.скачать dle 11.3

Очередная жалоба на маршрут №569: автобус заглох, пассажирам пришлось ждать у дороги
Число жалоб на автобусы маршрута №569, связывающего село Масазыр Абшеронского района с Баку, продолжает расти.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на bakıvaxtı.az, по словам одного из пассажиров, на этот раз заглох один из следовавших по указанному маршруту автобусов. Согласно утверждениям, инцидент произошел в праздничный день, и граждане были вынуждены ждать у дороги в ночное время.
Предполагается, что причиной неисправности стало отсутствие электроэнергии в транспортном средстве, однако точные обстоятельства пока не установлены.
Кроме того, отмечается, что маршрут №569 завершает работу не в 00:00, как большинство других, а в 22:00 и даже раньше. В результате пассажиры в вечернее время остаются без транспорта и вынуждены пользоваться более дорогими или неудобными альтернативами.
Также среди жалоб фигурируют грубое обращение и опасные маневры со стороны водителей.
Напомним, что несколько дней назад пассажиры уже выражали недовольство работой автобусов маршрута №569.скачать dle 11.3