Baş nazirdən inflyasiya ilə bağlı AÇIQLAMA
"2025-ci ildə inflyasiya hədəf diapazonunda olub. Belə ki, illik inflyasiya 5.2%, orta illik inflyasiya isə 5.6% təşkil edib".
Bunu baş nazir Əli Əsədov Milli Məclisdə Nazirlər Kabinetinin 2025-ci ildə fəaliyyəti haqqında hesabatının təqdimatı zamanı çıxışında deyib.
Hökumət başçısının sözlərinə görə, makroiqtisadi idarəetmənin keyfiyyəti maliyyə intizamı və fiskal dayanıqlılıq göstəricilərində də aydın görünür:
"2025-ci ildə dövlət büdcəsinin gəlirləri təqribən 39.2 mlrd. manat (5.4% çox), xərcləri isə 38,6 mlrd. manat (2.4% çox) icra olunub".

Али Асадов: Годовая инфляция составила 5.2%, а среднегодовая - 5.6%
Как сообщает Oxu.Az, об этом заявил премьер-министр Али Асадов во время представления отчёта о деятельности Кабинета министров за 2025 год в Милли Меджлисе Азербайджана.
По словам главы правительства, качество макроэкономического управления также отчётливо проявляется в показателях финансовой дисциплины и фискальной устойчивости.
"В 2025 году доходы государственного бюджета были исполнены в размере приблизительно 39.2 млрд манатов (на 5.4% больше), а расходы - 38.6 млрд манатов (на 2.4% больше)", - сказал он.