Leyla Əliyeva və Alyona Əliyeva Cümə məscidini ziyarət ediblər - FOTO
Fevralın 24-də Leyla Əliyeva və Alyona Əliyeva Quba rayonuna səfər çərçivəsində şəhərin əhəmiyyətli tarixi-memarlıq abidələrindən olan Cümə məscidini ziyarət ediblər.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, ziyarət zamanı məscidin imamı Seyran Fərəczadə və məscidin dini icmasının sədri İlqar Bayramov Quba Cümə məscidi barədə ətraflı məlumat verib.
Bildirilib ki, məscid XIX əsrin unikal memarlıq nümunələrindən biri olmaqla bölgənin dini-mədəni həyatında mühüm yer tutur. Məsciddə Quran kursunun fəaliyyət göstərdiyi qeyd olunub. Leyla Əliyeva və Alyona Əliyeva həmin otağa da baş çəkiblər.

Лейла Алиева и Алёна Алиева посетили Джума-мечеть - ФОТО
24 февраля в рамках поездки в Губинский район Лейла Алиева и Алёна Алиева посетили один из значимых историко-архитектурных памятников города Джума-мечеть.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, во время посещения имам мечети Сейран Фараджзаде и председатель религиозной общины мечети Ильгар Байрамов подробно рассказали о Губинской Джума-мечети.
Отмечалось, что мечеть, являясь одним из уникальных архитектурных образцов XIX века, занимает важное место в религиозно-культурной жизни региона. В мечети проводятся курсы по изучению Корана. Лейла Алиева и Алена Алиева также посетили это помещение.