Serbiya prezidentinə qarşı sui-qəsd cəhdində şübhəli bilinənlər ƏLƏ KEÇDİLƏR
Serbiya hüquq-mühafizə orqanları ölkə prezidenti Aleksandr Vuçiçə qarşı sui-qəsd cəhdi hazırlamaqda şübhəli bilinən iki nəfəri saxlayıb.
Bu barədə ölkənin Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) mətbuat xidməti açıqlama yayıb.
"Daxili İşlər Nazirliyinin əməkdaşları D.R.-i (1975-ci il təvəllüdlü) və M.R.-i (1983-cü il təvəllüdlü) həbs ediblər. Onlar Serbiya Respublikasının konstitusiya quruluşunu zorakılıqla dəyişdirmək və silah əldə etməklə ən yüksək dövlət orqanlarını devirmək, Serbiya Respublikasının prezidentinə, onun həyat yoldaşına və uşaqlarına, eləcə də DİN əməkdaşlarına qarşı sui-qəsd cəhdində şübhəli bilinirlər", - məlumatda bildirib.
Serbiya prezidentinə qarşı sui-qəsd cəhdində şübhəli bilinənlər barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.

В Сербии задержали двух подозреваемых в подготовке покушения на Вучича
Правоохранительные органы Сербии задержали двух человек по подозрению в подготовке покушения на президента страны Александара Вучича.
Об этом говорится в сообщении пресс-службы МВД страны.
"Сотрудники Министерства внутренних дел, <...> арестовали Д. Р. (1975) и М. Р. (1983). <...> Они подозреваются в сговоре с целью насильственного изменения конституционного строя Республики Сербия и свержения высших государственных органов путем закупки оружия и покушения на жизнь и личность президента Республики Сербия, его жены и детей <...>, а также покушения на членов Министерства внутренних дел Республики", - заявили в МВД Сербии.
Отмечается, что подозреваемые в покушении на президента Сербии помещены под стражу. Уголовное дело будет передано в Высшую прокуратуру в Кралево.скачать dle 11.3