Prezident: "Bu gün Azərbaycan ilə ABŞ arasındakı münasibətlər tamamilə yeni mərhələyə qədəm qoyur"
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Prezident İlham Əliyev ABŞ-nin vitse-Prezidenti Ceyms Devid Vens ilə mətbuata birgə bəyanatında bildirib.
"Hörmətli qonaqla imzaladığımız sənəddə bizim əməkdaşlığımızın müxtəlif istiqamətləri var. Biz, həmçinin təhlükəsizliklə bağlı əməkdaşlığımızı davam etdirəcək, antiterror əməliyyatlarında əməkdaşlıq edəcəyik. Biz, həmçinin enerji təhlükəsi ilə bağlı məsələlərdə işbirliyi quracağıq. Hazırda Azərbaycan öz təbii qaz ehtiyatları ilə 16 ölkənin enerji təhlükəsizliyinə töhfə verir, onlardan 11-i NATO-nun üzvləridir və ABŞ-nin müttəfiqləridir", - deyə dövlətimizin başçısı vurğulayıb.

Президент: Сегодня отношения между Азербайджаном и США вступают в совершенно новый этап
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Ильхам Алиев в совместном заявлении для прессы с вице-президентом США Джей Ди Вэнсом.
"В Хартии, которую мы сегодня подписали с нашим уважаемым гостем, отражены различные направления нашего сотрудничества. Мы также продолжим взаимодействие в сфере безопасности и будем сотрудничать в антитеррористических операциях. Кроме того, мы наладим сотрудничество по вопросам энергетической безопасности. В настоящее время Азербайджан своими природными газовыми ресурсами вносит вклад в энергетическую безопасность 16 стран, из которых 11 являются членами НАТО и союзниками США", - подчеркнул глава государства.